Başkan Ali Koç'tan Film Setine Ziyaret!

Başkan Ali Koç'tan Film Setine Ziyaret!
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Y. Koç ve yönetim kurulu üyeleri, 'Zaferin Rengi' adlı sinema filminin Kocaeli'ndeki setini ziyaret etti. Koç, "Biz bu filmin çok başarılı olacağına ve Fenerbahçe taraftarlarının da bu filme ciddi anlamda sahip çıkacağına inanıyoruz. Çünkü çok az camiaya nasip olur böyle bir hikâye…" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, sarı lacivertlilerin tarihinde kazandığı en önemli kupalardan General Harington Kupası’nı anlatan “Zaferin Rengi” filmini ziyaret etti.

3637906-fd4ef579eefa67d71a51e799cd36590d-640x640.jpg

Başkan Ali Koç, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu üyeleri Simla Türker Bayazıt ve Selahattin Baki ile Yönetim Kurulu ve Başkan Başdanışmanı Mümtaz Karakaya, yönetmen Abdullah Oğuz ve oyuncularla bir araya gelerek sohbet etti.

Seti gezen başkan ve yöneticiler, filmin ekibiyle hatıra fotoğrafları çekildi. Yönetmen Abdullah Oğuz ve oyuncular, filmde kullanılan ve o dönemi yansıtan Fenerbahçe formalarını hediye etti.

05b70c98-33ff-4c96-aae6-8f35e070f07a.jpg

Birebir yapılan eski kulüp binası başkanlık ofisinde konuşan Koç, General Harington Kupası’nı beyaz perdeye aktaran yönetmen Abdullah Oğuz ve ekibine teşekkür etti:

“Biz çok etkilendik. İnşallah 16 Şubat'ta filmimiz vizyona girecek. Ondan önce galalarımız olacak; hem İstanbul'da hem Almanya'da. Biz tutacağına çok inanıyoruz. Çok mesai harcandı, çok emek harcandı, çok para harcandı. Sabırla ve metanetle bu noktaya gelindi.

Biz bu filme çok inanıyoruz. Yıllardır General Harington Kupası filmini yapmak için kulübe çok başvurular oldu. Ben yöneticiyken de başkanken de bunu yaşadım. Ama o veya bu nedenle bir şekilde hiçbir zaman gerçekleşmedi. Dolayısıyla Abdullah Bey'i ve ekibini ilk defa bu filmin hikâyesini filme dönüştürdükleri için tebrik etmek istiyorum. Camiamız adına da teşekkür etmek istiyoruz.

365b7a29-4d06-485c-8287-c739f5a07a54.jpg

Bizim hikâyemiz çok. Bu Cumhuriyet için de çok, bu ülke için de çok. Söz konusu Atamız ise orada da hem tarihte belge, bilgi ve olay olarak pek çok anekdot var. Biz Fenerbahçeliler hiçbir zaman ‘Atatürk Fenerbahçe'yi tutuyor.' demiyoruz, buna inansak dahi. Ne diyoruz? ‘Atatürk'ün kimi tuttuğu değil, kimin Atatürk'ün yolundan yürüdüğü önemlidir.

Bu camia kurulduğundan beri başında kim olursa olsun, yönetimde kim olursa olsun bir gram dahi bundan şaşmamıştır. O yüzden Harington Kupası'nın olayı, tarihi bizle özdeşleşmesi çok önemli. Zaten Atamız Fenerbahçe'ye duyduğu duygu ve düşünceleri bizzat kulübümüze gelerek kulübün anı defterine kendi elleriyle yazmıştır.”

3637906-ea56f6935abb0a5a3d4a1d9999d2ba7e-640x640.jpg

ABDULLAH OĞUZ: YORGUN HİSSEDİYORUM AMA…

Filmi beyaz perdeye aktaran yönetmen Abdullah Oğuz ise, “Ben de teşekkür ediyorum. İnandınız, geldiniz, bütün desteğini verdiniz. Bu destek olmasaydı zaten hayata geçiremezdik. Mahçup olmamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir sürü şeyi kendimiz yaptık. Taksim Stadı'nı yaptık. Çok zor. Yorgun hissediyorum ama çok güzel bir iş yaptık. Şampiyonlar Ligi gibi bir kadroyla çalıştık. Kamera arkası tüm ekip çok profesyonel. Bu filme gitmek her Fenerbahçeli için bir görev. Aynı zamanda bu bir direniş filmi. Bir de bu filmin bir birleştirici tarafı var, onu da seyrettiği zaman herkes görecek” diye konuştu.

Kaynak:AA

Etiketler :