'Azrail'den Sürücülere Uyarı: "Bana İş Çıkarmayın"

'Azrail'den Sürücülere Uyarı: "Bana İş Çıkarmayın"
Düzce'de motokuryelik yapan Resul Gür, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle memleketlerine giden sürücülerin dikkatini çekmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Yüzüne "Azrail" maskesi takıp eline tırpan alan Gür, Anadolu Otoyolu üzerindeki tesislerde dolaşarak sürücülere uyarıda bulundu.

Gür, üzerinde "Emniyet kemeri tak. Hızlı gitme, bana iş çıkarma" yazılı pankartı taşıyarak sürücülerin kurallara uymasını istedi. Trafik uygulaması yapan polislerin de yanına giden Gür, sürücülere uyarılarda bulundu. Bu sıra dışı eylem vatandaşların ilgisini çekerek, Gür'ün fotoğrafları ve videoları sosyal medyada yayılmaya başladı.

azrail-maskesi-takip-bana-is-cikarmay-37296.jpg

Motokurye Resul Gür, bu eylemin amacının trafik kazalarının önüne geçmek ve sürücüleri bilinçlendirmek olduğunu ifade etti. Gür, "Ben motokuryelik yapıyorum ve ben ve arkadaşlarım sık sık kaza tehlikesi atlatıyoruz. Maalesef birçok arkadaşımız da bu kazalarda hayatını kaybetti. Ramazan Bayramı'nın diğer adı da şeker bayramı. Bu bayramın şeker gibi geçmesi için böyle bir farkındalık çalışması yapmak istedim" dedi.

azrail-maskesi-takip-bana-is-cikarmay-37296-3-001.jpg

azrail-maskesi-takip-bana-is-cikarmay-37296-4.jpg

Kaynak:DHA

Etiketler :