Anoreksiyaya Yakalanıp Cezaevinden Çıkan Nihal Candan Lüks Mekanda Doğum Günü Partisi Düzenledi

Anoreksiyaya Yakalanıp Cezaevinden Çıkan Nihal Candan Lüks Mekanda Doğum Günü Partisi Düzenledi
Kara para aklama suçlamasıyla cezaevine giren fenomen Nihal Candan, geçen aylarda 37 kiloya düştüğü ve anoreksiyaya yakalandığı gerekçesiyle tahliye edildi. Kardeşi Bahar Candan ise geçen günlerde sinir krizi geçirmişti. Tahliye edilen Nihal Candan ise lüks bir mekanda doğum gününü kutladı. Pastada yazan "Pes" dedirtti.

Bir stil yarışmasıyla tanınan Nihal Candan ve Bahar Candan kardeşler kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmıştı. Ancak Nihal Candan, psikolojik sorunlar ve anoreksiyaya yakalandığı gerekçesiyle 37 kiloya kadar düştü. 'Anoreksiya nevroza' teşhisi konulan Nihal Candan, geçen aylarda tahliye edildi.

nihal-candan1.webp

Kardeşi Bahar Candan ise cezaevinde geçen haftalarda sinir krizi geçirmiş, ve birlikte kaldığı Seçil Erzan'la koğuşları ayrılmıştı.

NİHAL CANDAN'DAN DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ

Nihal Candan'ın yaralarını çabuk sardığı görüldü. Candan'dan doğum günü paylaşımı geldi. Eski hayatına geri dönen ve kilo almaya başlayan Nihal Candan, dün 29. yaşını kutladı. Lüks bir mekanda parti yapan Candan, beyaz mini elbise giydi.

nihal-candan4.jpg

Candan için özel büyük bir pasta da yaptırıldı. Pastanın üstüne "Merhaba dünyam, geri döndüm" mesajı yazıldı.

Yeni yaşını Instagram hesabından kutlamayı ihmal etmeyen Candan, paylaşımına "Suçlu değil" notunu yazdı.

nihal-candan3.webp​​​​​​​

NE OLMUŞTU?

Bir suç örgütüne yönelik nitelikli dolandırıcılık ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında ülke genelinde çeşitli devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç aldıklarını beyan eden suç örgütü üyelerinin, ulaştıkları mağdurlara ucuz araç satışı yaparak güvenlerini kazandıkları ve bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıkları belirlenmişti.

Aynı yöntemle 13 mağdurdan yaklaşık 10 milyon lira alan şüphelilerin, ihalede sorun olduğu gerekçesiyle geri ödeme ve araç teslimi yapmadıkları tespit edilmişti. Soruşturma kapsamında 3 Mayıs 2023'te düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i tutuklanmıştı.

Aynı soruşturmanın devamında Alisya Bahar Candan, Gülnihal Çiçek ve Hacı İsrafil Sağlam gözaltına alınmış, 16 Kasım 2023'te çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.

Hapishanede açlık grevine başlayan Nihal Candan kısa sürede kilo kaybetmeye başlayınca hastanelik olmuştu.

37 kiloya kadar düşen ünlü isme noreksiya nervoza teşhisi konulmuştu. Candan, doktor onayıyla geçtiğimiz nisan ayında tahliye edilmişti.

Tahliye olduktan sonra cezaevinde neler yaptıklarını da anlatan Nihal Candan "Kitaplarımız, televizyon dizilerimiz vardı. Kantin vardır. Alışveriş ihtiyacımızı oradan karşıladık. "Hep doktorlarlaydım bu süreçte. Polisten çok doktor gördüğüm bir süreçti. En çok ailemi özledim. Benim ailemden bir parça yanımdaydı o benim şansımdı. Biraz tabi rahatsızım. Sadece nefes darlığıyla bu durumu atlattığım için inanılmaz derecede memnunum" şeklinde konuştu.

nihal-candan.webp​​​​​​​

nihal-candan2.jpg