Uğur Dündar: Yargı harekete geçmeli

Uğur Dündar: Yargı harekete geçmeli

Gazeteci Uğur Dündar, kendisine hakaret eden kişi hakkında bir suç duyurusu yapıldığını ama ağırdan almanın söz konusu olduğunu söyledi.

Sosyal medya üzerinden kendisine ve annesine hakaret edilen gazeteci Uğur Dündar, Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman siyaset programına konuk oldu. Dündar, “Bunu yapan kişi Yozgat AKP Gençlik Kolları eski Başkanı ve Yozgat Belediye Başkan aday adayı.“ dedi.

Dündar şu ifadeleri kullandı: “Ben yaptığım tüm programlarda ve sosyal medya hesaplarımdan kimseye hakaret etmedim. Yalan haber paylaşılmaz. Kitleler önünde yaptığımız programlarda insanlar yuhalamaya kalktıklarında da engel oluyordum. Bu hafta başında bir mesaj paylaştım. Daha sonra bir takipçim bir tweet göndermiş. Bunun ben önce montaj olduğunu düşündüm. Çünkü bizim ölmüş annelerimize ağır laflar vardı. Bizim kültürümüze, müslümanlık anlayışımıza yakışmayacak sözlerdi. Bunu yapan kişi Yozgat AKP Gençlik Kolları eski Başkanı ve Yozgat Belediye Başkan aday adayı. Ben de bunun üzerine bir tweet paylaştım. İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu'yu etiketledim. Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı'na da bir çağrıda bulundum. Sayın Soylu hemen harekete geçeceklerini söyledi ve sözünde de durdu. Değerli hukukçu Celal Ülgen bir suç duyurusunda bulundu. Hukuki haklarımızı kullanacağız. Ancak, bu suç duyurusu Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmedi. Bir ağırdan alma söz konusu. Bu hakaret sayın Cumhurbaşkanı'na edilseydi, bize yapılanı ağırdan alan yargı acaba ne yapardı? Hukuku bir sopa olarak kullanma alışkanlığı iyice kötüye gidiyor. Bir ülkede yargıya olan güven sarsılırsa kamu düzeni sağlanamaz.