Yarım saatte sek rakı içen kişinin dosyasında güldüren ifadeler ortaya çıktı

Yarım saatte sek rakı içen kişinin dosyasında güldüren ifadeler ortaya çıktı
2010 yılında Batman'da meydana gelen olayda bir yurttaşın büyük rakıyı yarım saatte içmesi ve zehirlenmesi sonucunda hazırlanan dosyada güldüren ifadeler yer aldı.

Batman'da yıllar önce yaşanan ilginç bir olay, sosyal medyada yeniden gündem oldu.

2010 yılında yaşanan olayda; bir otelde büyük rakıyı yarım saatte içen adam zehirlenip alkol komasına girerken, olayla ilgili dosyada güldüren ifadeler yer aldı.

"Mezeyle ve sulandırılarak içmesi gerekirken"

Söz konusu dosyada, “Müştekinin Diyarbakır Caddesi Gapel Otel 309 nolu odada moral bozukluğu sebebiyle Moskova tekel bayisinden satın aldığı 70 cc’lik büyük yeni rakıyı sek olarak yarım saatlik sürede içmesine bağlı olarak zehirleme geçirip alkol komasına girdiği olayda, esas itibariyle daha uzun sürede mezeyle ve sulandırılarak içilmesi gereken alkolü usulsüz almasına bağlı olarak kendi dikkatsizliği ve tedbirsizliğine bağlı olarak zehirlendiği, söz konusu olayın başkasına atfı kabil kusurun bulunmadığı ve suç unsuru teşkil etmediği anlaşılmakla; Cuhmuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen olay nedeniyle kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına” şeklindeki ifadeler dikkat çekti.

Dosyayı, Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şube Başkanı Avukat Gökmen Yeşil, sosyal medya hesabından yeniden gündeme getirirken, Yeşil, paylaşımına, "Arka fonda 'Ben gamlı hazan, sense Bahâr, dinle de vazgeç Sen kendine kendin gibi bir Tâze bahâr seç Olmaz meleğim böyle bir Aşk, bende vakit geç Sen kendine kendin gibi bir Tâze bahâr seç' ....... olmalıydı sayın savcım" notunu düştü.

İşte o paylaşım:

 

Etiketler :