Konya katliamı davasında tahliye talebine ret

Konya katliamı davasında tahliye talebine ret
Konya'da Dedeoğulları ile Keleş aileleri arasındaki kavgaya ilişkin açılan davada tutuklu 2 sanığın tahliye talebi kabul edilmedi.

Konya’nın Meram İlçesi’nde 30 Temmuz 2021’de Dedeoğulları Ailesi'nden 7 kişinin katledildiği silahlı saldırı öncesi Dedeoğulları ile komşuları Keleş ailesi arasında yaşanan kavgaya ilişkin açılan davada tutuklu 2 sanığın tahliye talebi reddedildi.

Silahlı saldırıdan önce, 12 Mayıs 2021'de Dedeoğulları ile Keleş ailesi arasında çıkan kavgaya karışan tutuklu sanık Lütfi Keleş, yeğeni Ali Keleş ile tutuksuz sanıklar eşi Ayşe, oğlu Ali, kardeşi Veli ve yeğeni İbrahim Keleş, akrabaları Yahya, Ali ve Ramazan Çalık'ın 'kasten yaralama', sopa kullanıldığı için 'silahla kasten yaralama' ve 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçlarından 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılanmalarına devam edildi.

Tahliye talebine ret

Konferans salonundaki 3'üncü duruşmaya, tutuklu sanıklar SEGBİS'le katıldı. Silahlı saldırının olduğu gün yaşadığı İngiltere'ye gitmek için yola çıkınca sağ kalan ailenin tek üyesi Çetin Dedeoğulları, duruşmayı salonda takip etti.

Dedeoğulları Ailesi'nin avukatları, tutuksuz sanıkların tutuklanması, soruşturma savcısının da tanık olarak dinlenmesini talep etti. Keleş Ailesi avukatları ise tutuklu 2 sanığın tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti talepleri reddetti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi içinde duruşmayı 16 Eylül'e erteledi. 7 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin dava da devam ediyor.