İddia: TOKİ Başkanı Şikayetçi Hak Sahibine Yumruk Attı

İddia: TOKİ Başkanı Şikayetçi Hak Sahibine Yumruk Attı
Kocaeli'de, TOKİ konutlarının teslim töreninin ardından TOKİ İdare Başkanı Ömer Bulut'un, evlerin alt yapısından şikayetçi olan bir hak sahibine yumruk attığı iddia edildi.

Kocaeli’nde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin bugün katıldığı TOKİ anahtar teslim töreninde daha önce kendilerine ev teslim edilen hak sahipleri, konutlarında çıkan sorunlar nedeniyle TOKİ’yi protesto etti.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; Hak sahipleri evlerinde su, gaz, elektrik gibi temel hizmetlerin bazılarının hala bağlanmadığını söyleyerek konuşmak istediler. Çıkan gerginlik sonrası hak sahipleri TOKİ İdare Başkanı Ömer Bulut ile görüşmesi için seçtikleri temsilcilerine başkanın yumruk attığını iddia etti.

KİMİNİN EVİNDE SU TESİSATI SIKINTILI, KİMİNİN DE GAZI YOK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kocaeli İzmit İlçesinde yapılan Sekbanlı-Sepetçi TOKİ konutları anahtar teslim törenine katıldı. 2021 yılında inşaatı başlayan TOKİ Sepetçi konutlarında ihaleler çeşitli sebeplerle iptal edilirken konutların 2023 yılının mart ayında teslim edilmesi bekleniyordu. TOKİ Sepetçi ve Sekbanlı’da hak sahibi olan 747 kişi, konutların teslim edilmesi için eylem yapmış ve hem TOKİ aidatı hem de kira ödemekten yorulduklarını ifade etmişlerdi.

Seçime kısa bir süre kala evlerine geçen hak sahipleri, çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Kimi evlerinin su tesisatında sıkıntı yaşadığını kimi de evlerine gaz verilmediğini söyledi.

BAKANA SORUNLARINI ANLATMAK İSTEDİLER

Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen anahtar teslim töreninde Bakan Özhaseki’nin konuşması sonrası temsili olarak 5 aileye anahtar teslimi yapıldı. Anahtar teslimi sırasında yine aynı bölgede kendilerine ev çıkan hak sahipleri sorunlarını dile getirmek istedi. “Gerçek hak sahibi bizleriz onlar partili” diyen hak sahipleri duruma tepki gösterdi.

Seslerini yükselten hak sahiplerine TOKİ İdare Başkanı Ömer Bulut ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın müdahale etti. Hak sahipleri ile alan dışında konuşan başkanlar vatandaşların sıkıntılarını dinledi. Daha sonra hak sahiplerinin yanına gelen Özhaseki, vatandaşlar ile görüşmek için etkinlik çadırına girdi. Özhaseki’nin hak sahipleri ile görüşmesi sırasında basın mensupları dışarı çıkarıldı.

'AĞZIMA YUMRUK VURDU'

Özhaseki, hak sahipleri ile görüştükten sonra alanı terk etti. Alanda kalan TOKİ İdare Başkanı Ömer Bulut, vatandaşlar ile görüşmeye devam etti. Bu sırada TOKİ İdare Başkanı Bulut’un vatandaşa yumruk attığı iddia edildi. Hak sahiplerinin temsilcisi olduğunu ifade eden İshak Arslan “Bana ne yaptığını gördünüz. Biz neyin derdindeyiz, onlar neyin derdinde. Evlerimizde donuyoruz ya. Ömer Başkan geldi ağzıma yumruk vurdu. Biz hak sahibiyiz. Mağduruz. Anahtar teslim etmeye kendi adamlarını çağırıyorlar” şeklinde konuştu.

Etiketler :