Kudüs'te, İsrail polisi, Türk vatandaşı Hasan Saklanan'ı öldürdü

Reuters'ın aktardığı habere göre bir Türk vatandaşı Kudüs'te İsrail polisini bıçakladı. Türk vatandaşı daha sonra İsrail polisleri tarafından vurularak öldürüldü. Öldürülen Hasan Saklanan'ın Urfa'daki bir camiide imam olarak görev yaptığı anlaşıldı.

İsrail polisinden yapılan açıklamada, “Eski Şehir bölgesinde es-Sahire (Herod) Kapısı bölgesinde yerel saatle 12:30 sularında bir kişinin polise bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu, polislerin şüpheli kişiyi ateş açarak etkisiz hale getirdiği ve saldırganda bir bıçak bulunduğu” ifadelerine yer verildi.

whatsapp-image-2024-04-30-at-16-05-04.jpeg
Halktv.com.tr, öldürülen Saklanan'ın pasaport bilgilerine ulaştı.

Vücudunun üst kısmından yaralanan polis memurunun durumunun iyi olduğu belirtilen açıklamada saldırı girişiminde bulunan kişinin 34 yaşında bir Türk vatandaşı Hasan Saklanan olduğu iddia edildi.

KUDÜS'E ALİ ERBAŞ'IN KIZIYLA BİRLİKTE GİTMİŞ

Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çelik, şu anda Kudüs'e Türkiye'den giden tek bir kafile olduğunu vurgulayarak, 34 yaşındaki Hasan Saklanan'ın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı ve aynı zamanda Beykoz Vaizesi olan Merve Sefa Likoğlu ile aynı kafilede Kudüs'e gittiğini belirtti.

mervesafa.jpgAli Erbaş'ın kızı Merve Safa Likoğlu

Türk vatandaşının İsrail polisi tarafından öldürüldüğü iddia edildi. İsrail polisi vurulan kişinin sağlık durumuna ilişkin bir bilgi paylaşmadı. Ancak Eski Şehir'in Sahire Kapısı bölgesinde sağlık ekiplerinin olay yerinden bir cansız beden taşıdığı anları görüntüledi.
gmafnkfxeaanwql.jpeg

İsrail basını da söz konusu kişinin polis ateşiyle öldürüldüğünü paylaştı.

İsrail polisi, saldırıda bulunduğu iddia edilen kişinin kaldığı Doğu Kudüs'teki otele baskın düzenlerken olayla ilgili soruşturmayı sürdürdüğünü açıkladı.

adsiz-tasarim-2.png

Diplomatik Kaynaklardan yapılan açıklamada konunun Tel Aviv Büyükelçiliğimiz ve Kudüs Başkonsolosluğu tarafından yakından takip edildiği bildirildi. "Olay bütün boyutlarıyla araştırılmaktadır" denildi.

Kaynak:halktv.com.tr