Halk TV Canlı Yayın
İnsanlıktan utandıran olay: Otizmli çocuklara karşı 'eylem'
Aksaray Mehmetçik İlkokulu'nda otizmli çocuklarla aynı okulda eğitim gören diğer çocukların velileri otizmli çocuklara karşı eylem yaptı.

Mehmetçik İlkokulu'nda otizmli çocuklarla aynı binada eğitim gören diğer çocukların velileri otizmli çocuklara karşı eylem yaptı.

Veliler, otizmli çocukların kendi çocukları ile aynı okulda eğitim görmesine karşı çıktı. Okul müdürünün bu eylemi desteklediği, otizmli çocuklara kumpas kurulduğu, velilerin yanlış bilgilendirilip yönlendirildiği iddia ediliyor.

Velilere okulun tamamen engellilere tahsis edileceği, diğer öğrencilerin başka okullara gönderileceğinin söylendiği belirtiliyor.

Otizmli bir öğrencinin velisi ise isyan etti. Veli, "Bu nasıl bir kandırmacadır, normal öğrencilerin gönderilmesi mümkün mü?" diye sordu ve şu açıklamaları yaptı:

Oraya normal çocuklarının ellerinden tutup "otizmli çocukları istemiyoruz" diyerek slogan atan ailere sormak istiyorum; o çocuklar sizin çocuklarınız olsaydı ne yapacaktınız? Hiç düşündünüz mü siz orada toplanıp, eylem yaparken içerideki otizmli çocuklar ne düşündü?  

İnsanlık ölmüş Aksaray'da bu da kanıtıdır.

Anadolu Otizm Federasyonu (ANOFED) şu açıklamayı yaptı:

İlgili Haberler