Meclis Başkanı Şentop: HDP'li Gergerlioğlu'nun dosyası Meclis'e geldi

Meclis Başkanı Şentop: HDP'li Gergerlioğlu'nun dosyası Meclis'e geldi
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası onanan ve Anayasa Mahkemesi'ne başvuran HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kesinleşen yargı kararıyla ilgili dosyasının Meclis'e geldiğini bildirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “İstiklal Marşı'nın 100. Yılını Anma Töreni ve İstiklal Sergisi Açılışı” sonrası soruları yanıtladı.

Hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası onanan ve Anayasa Mahkemesi'ne başvuran HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun dosyası ile ilgili soruya Şentop, “Dün akşam gelmiş Meclis’e. Onu değerlendireceğiz” yanıtı verdi. Genel Kurul’da okutulmasına ilişkin Şentop, “Ona bakayım, dosyayı göreyim” dedi. 

“Önce dosyayı göreceğim" 

Karma Komisyonu çalışma takvimi ile ilgili soruya Şentop, “Meclis Başkanlığı, Meclis’e gelen fezlekeleri Karma Komisyon’a sevk ediyor. Ondan sonraki aşama Karma Komisyon çalışma aşamasıdır. Benim o konuda bir şey söylemem doğru değil” dedi.  

Hakkında verilen 2 yıl 6 ay hapis cezası onanan ve Anayasa Mahkemesi'ne başvuran HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun dosyası ile ilgili soruya Şentop, “Dün akşam gelmiş Meclis’e. Onu değerlendireceğiz. Yargıtay, kesin hükmü verdikten sonra ilk derece mahkemesine gidiyor. Adalet Bakanlığı üzerinden Cumhurbaşkanlığı’na, oradan da TBMM’ye geliyor. Dün akşam itibariyle gelmiş” dedi.

“Ne zaman Genel Kurul’da okutulacak” sorusunu Şentop, “Ona bakayım, dosyayı göreyim” diye yanıtladı.

ANKA

Fotoğraf: AA

Etiketler :