iPad Air 3 İçin Geri Sayım Başladı

Tablet bilgisayar sektörünün lideri olan Apple, yeni modeli iPad Air 3 için hazırlıklara devam ediyor. Cihazın ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmese de üretim sürecinden en güncel detaylar sizlerle.Sızıntılarla meşhur bir...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
iPad Air 3 İçin Geri Sayım Başladı

Tablet bilgisayar sektörünün lideri olan Apple, yeni modeli iPad Air 3 için hazırlıklara devam ediyor. Cihazın ne zaman çıkacağı tam olarak bilinmese de üretim sürecinden en güncel detaylar sizlerle.

Sızıntılarla meşhur bir site olan Nowhereelse isimli blog, iPad Air 3 hakkında bazı iddialar paylaştı. Bu iddialar cihazın teknik özellikleriyle ilgili. Yani henüz Apple tarafından açıklanan resmi bir özellik listesi bulunmuyor.

İlgili sitenin iddiasına göre iPad Air 3 modelinin arkasında önceki cihazlardan farklı olarak LED flaş bekleniyor. Kameranın yanına konumlandırılması planlanan bu flaş ile fotoğraf kalitesinde artış yaşanabilir. Şimdiye kadar hiçbir iPad modelinde LED flaş görmemiştik. Cihazın kamerasının önceki nesile göre daha gelişmiş bir 8 MP sensörle çalışacağı tahmin ediliyor. Yani yeni iPad fotoğraf konusunda iddia olacak.

Bir diğer detay ise cihazın ses sistemi ile ilgili. İlk defa iPad Pro modelinde gördüğümüz dörtlü hoparlör setinin iPad Air 3’e de gelmesi bekleniyor. Bu sayede ses kalitesinde artış yaşanacak. Tabletin Nisan 2016 tarihinde Apple Watch 2 ve iPhone 5se isimli diğer cihazlarla birlikte duyurulup Haziran ayından önce satışa çıkması bekleniyor.

Son olarak ufak bir detayı da paylaşmak istiyoruz. Bazı kaynaklarda Apple’ın “iPad Air Pro” isimli yeni bir seriyi de duyurabileceğini belirtmiş. Bu konuda somut bir kanıt bulunmuyor ancak ihtimaller arasında sayabiliriz.

CNNTürk