PFDK'dan Beşiktaş'a Şok Ceza!

PFDK'dan Beşiktaş'a Şok Ceza!
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş Kulübü'ne şok bir ceza kesti...Siyah beyazlı takımın Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşmaya gelen bütün taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartları bir maçlığına...

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş Kulübü'ne şok bir ceza kesti...

Siyah beyazlı takımın Gençlerbirliği ile oynadığı karşılaşmaya gelen bütün taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartları bir maçlığına bloke edildi.

Ceza alan taraftarlar, Beşiktaş'ın bundan sonra oynayacağı ilk iç saha maçı olan Eskişehirspor karşılaşmasına gidemeyecek.

PFDK Beşiktaş'a ayrıca 100 bin TL de para cezası verdi.

Ceza ile ilgili resmi açıklama şöyle:

- BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 22.02.2016 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – GENÇLERBİRLİĞİ Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY, GÜNEY, DOĞU, BATI tribünlerine giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi.