Mourinho kampa almadı, Galatasaray devreye girdi!

Mourinho kampa almadı, Galatasaray devreye girdi!
Galatasaray, geçen sezon Roma ile anlaşmasına rağmen Türkiye'ye gelmeye ikna edemediği yıldız ismi yeniden gündemine aldı. Roma'nın Teknik Direktörü Jose Mourinho 24 yaşındaki Diawara'yı Portekiz kampına almadı.

Galatasaray'da transferde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sarı Kırmızılılar Oliveira'nın ardından 6 numara transferi için girişimlerine hız verdi. Aslan Mourinho'nun kampa almadığı yıldız isim için devreye girdi.

Oliveira imzaladı
Galatasaray'da merakla beklenen orta saha transferi için açıklanan ilk isim Portekizli Sergio Oliveira oldu. Sarı Kırmızılılar geçtiğimiz sezon Roma ile Konferans Ligi'ni kazanan ve bonservisi Porto'da olan yıldız orta saha oyuncusu ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Oliveira, Galatasaray'dan yıllık 2.7 milyon euro kazanacak. Galatasaray bonservis bedeli olarak Porto'ya 3 milyon euro ödeyecek.

ekran-resmi-2022-07-15-18-49-47.png

Okan Buruk'tan transfer açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, MOL Fehervar ile oynanan hazırlık karşılaşmasının ardından transfere dair açıklamalarda bulundu.

Buruk, "Adı üstünde hazırlık dönemi. Bugün de milli takımdan dönen isimlere yer verdik. İki maçtır, yorgun olarak çıkıyoruz maçlara. Günde çift idman yapıyoruz çünkü. Ama bir sonraki maça daha iyi çıkacağız. Şunu söylemek istiyorum, biz üstümüzde taşıdığımız formayla her maça kazanmak için çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2022-07-15-19-16-14.png

Diawara gündemde
Ntv'nin haberine göre; Galatasaray, Amadou Diawara’yı yeniden gündemine aldı. 6 numara arayışlarına devam eden sarı-kırmızılılar, Roma’da forma giyen 24 yaşındaki futbolcu için temaslarını sıklaştırdı.

Roma'nın Diawara beklentisi
Jose Mourinho’nun planlarında yer almayan Diawara, İtalyan ekibinin Portekiz kampına götürülmedi. Gineli orta sahayı bonservisi ile göndermek isteyen Roma’nın beklentisi 7 milyon Euro seviyesinde.

İndirim talep edilecek
Yönetim İtalyan ekibi ile görüşerek indirim talep edecek. Galatasaray, geçen sezon Diawara’nın kiralanması konusunda Roma ile anlaşmaya varmış ancak 24 yaşındaki futbolcuyu Türkiye’ye gelmeye ikna edememişti.