Montella Resmen Açıkladı: Arda Güler Portekiz Maçında Yedek Kalacak, Yerine O İsim Oynayacak

Montella Resmen Açıkladı: Arda Güler Portekiz Maçında Yedek Kalacak, Yerine O İsim Oynayacak
Euro 2024'de yarın oynanacak Türkiye ve Portekiz karşılaşması öncesinde basın toplantısında konuşan A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Vincenzo Montella, Arda Güler'in yarın ilk 11'de oynamama ihtimalinin bulunduğunu belirtti. Montella, "Arda biraz yorgun görünüyor" ifadelerini kullanırken, son taktik idmanda ilk 11'in korunduğu, Arda Güler'in yerine ise Yunus Akgün'ün olduğu öğrenildi.

Türkiye, Euro 2024'teki ilk karşılaşmasında Gürcistan'ı 3-1 mağlup ederken, karşılaşmaya Arda Güler'in harika golü damga vurmuştu.

A Milli Takım, ikinci maçta Portekiz ile karşılaşmaya hazırlanırken, teknik direktör Vincenzo Montella, taraftarı tedirgin eden bir açıklamada bulundu. Portekiz karşısında Türkiye'nin en büyük silahı olması beklenen Real Madrid'in yıldızı Arda Güler, karşılaşmaya yedek kulübesinde başlayabilir.

gurc.webp"ARDA YORGUN GÖZÜKÜYOR"

Bir muhabirin Arda Güler üzerine yönelttiği soruya yanıt veren Montella, "Arda'nın şut başarı oranı çok yüksek. Onun kaleyi gördüğü her an gol bekleyebiliriz. Bu tür oyuncuları yönetmek benim için zor değil. Biraz yorgun görünüyor. Yarın başlangıç ​​onbirde mi yoksa sonradan mı gireceğine beraber karar vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu açıklama sonrası spor medyasından birçok isim, son yapılan taktik idmanda Arda Güler'in ilk 11'de denenmediğini belirtirken, genç yıldızın yarın oyuna ikinci yarıda dahil olması ve karşılaşmaya Yunus Akgün'ün başlamasının beklenildiğini aktardı.