Henry Onyekuru yeniden Türkiye'de

Henry Onyekuru yeniden Türkiye'de
Adana Demirspor satın alma opsiyonuyla Henry Onyekuru'yu renklerine kattı.

Adana Demirspor, Henry Onyekuru'yu satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna kattı. Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Onyekuru'nun transferi için "Daha önce teklif etmişlerdi. Maliyetinden dolayı düşünmemiştim. Sol açıkta bir oyuncu alacaktık. Son anda bize önerildi. Son iki gün yoğun görüşmeler sonrası oyuncuyu aldık. 1 yıllık kiralık. Bir yıl sonra memnun kalırsak satın alma opsiyonumuz var. Yunus'tan (Akgün) ağzımız yanmıştı. Oraya bir rakam koyduk. Memnun kalırsak 3 yıllık sözleşme imzalayacağız 30 Haziran'a kadar satın alma opsiyonumuz var. Avrupa kupalarına katılırsak mecburi satın alma opsiyonu da var ancak oraya kalmayabilir. Öncesinde de alabiliriz. Onyekuru'yla birlikte transferi bitirdik diyebiliriz ancak fırsat olursa yeni isimler de olabilir" dedi.

fxtuyl9xoaawweh.png

Daha önce Galatasaray forması da giyen 25 yaşındaki Onyekuru ise, "Bu büyük kulübe geldiğim için çok mutluyum. Eski arkadaşlarımla görüştüm. Buranın gelecekte Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olacağını söylediler. Burada yüzde yüzümü vereceğim. Hep birlikte bütün kupaları kazanmak için hazır olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Onyekuru kimdir?

Onyekuru Galatasary Kulübü'nde farklı dönemlerde bonservisiyle ve kiralık olarak forma giymişti.

Olympiacos Piraeus takımında Forvet mevkinde forma giyen Henry Onyekuru, 05 Haziran 1997 tarihinde dünyaya gelmiştir. 175 cm boyunda ve 70 kilo olan Henry Onyekuru, Sağ ayağını kullanmaktadır. Bu sezon ilk 11'de 5 maça çıkan Henry Onyekuru, 0 sarı kart ve 0 kırmızı kart görmüştür. Henry Onyekuru, bu sezon 0 asist ve 0 gol katkısı ile oynamaktadır.