Halil Umut Meler'in Saldırı Davası Ertelendi

Ankaragücü- Rizespor maçında eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler’e saldıranların yargılandığı dava görüldü. İşte davanın detayları...

Geride bıraktığımız sezonda oynanan Ankaragücü- Rizespor maçının sona ermesiyle hakem Halil Umut Meler'e saldıran 4 sanığın yargılandığı davaya tanık beyanlarıyla devam edildi. Aralarında eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın da bulunduğu dört kişi tarafından darbedilmesine ilişkin dava duruşması Ankara Batı 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Dava 2 Ekim 2024 tarihine ertelendi.

Türkiye'nin gündemine oturan olaya ilişkin tanıklar mahkemede ifadelerini verdi. Ankaragücü Spor Kulübü'nde reklam ve pazarlama sorumlusu olan tanık İsmail Develi, hakeme vurduktan sonra Koca'yı uzaklaştıran kişinin kendisi olduğunu belirterek tehdit sözleri duymadığını söyledi.

"FARUK KOCA'NIN HERHANGİ BİR TEHDİT SÖZÜNÜ DUYMADIM"

Tanık Gülsen Yılmaz ise kulüpte yönetici olarak görev yaptığını belirterek, şu beyanda bulundu:

"Maç sırasında tribündeydim. Olay sırasında birkaç saniye farkla sahaya girdim. Vurma olayı olduğunda sahaya doğru koşuyordum. Ben yönetici olarak taraftar sorumlusuyum. Başkanın sahaya doğru indiğini görünce olayları engellemek için ben de sahaya doğru indim. Faruk Koca'nın herhangi bir tehdit sözünü duymadım. Ben yanlarına indiğimde kendisi rahatsızlanmış gibiydi. Olay sırasında Faruk Koca'yı ayırdığım için diğer şahısların eylemlerini görmedim. Kamera kayıtlarından olayları gördüm. Sanık Osman Erkam Can da olayı ayırmaya çalışıyordu. Başka bir şey görmedim."

HÜSEYİN AYTEKİN: TEHDİT SÖZÜ DUYMADIM

Tanık Hüseyin Aytekin de Ankaragücü Spor Kulübü üyesi olduğunu bildirerek, şu beyanı verdi:

"Bizim kendimize ait akredite alanımız vardı. Hemen saha kenarı bir yerdir. Olay olduğunda Faruk Koca'nın arkasından geldim. Kendisine fiziken en yakın kişilerden biriydim. Hakeme vurduğunu gördüm. Tehdit sözü duymadım. Hiç konuşma duymadım. Ardından Faruk Koca ile birlikte olayın olduğu yerden uzaklaştık. Başka bir eylem görmedim."

"FARUK KOCA'YI TUTMAK İSTEDİM"

Ankaragücü Spor Kulübünde protokol görevlisi olan tanık Ahmet Öztürk de olay anında Faruk Koca'nın hemen yanında olduğunu belirterek, olayı şöyle anlattı:

"Faruk Koca maç sırasında sinirlendiği için sahaya doğru gitti. Ben de kendisinin 3-4 saniye farkla arkasındaydım. Kendisini tutmak istedim, çünkü nasıl bir tutum içinde sahaya girdiğini bilemiyordum. Sahaya girdikten sonra hakeme vurduğunu gördüm, bir tehdit sözü duymadım. Çok yakınındaydım, olsa duyardım. Yüzündeki mahcubiyeti gördüm. Vurduktan sonra kendisini ordan uzaklaştırmıştık. Kendisine su getirdim. Sanık Osman Erkam Can'ı gördüm ama hakeme yönelik bir eylemini görmedim. Kendisi de Faruk Koca'yı tutarak olaylardan uzaklaştırmak istedi."