Gianni Infantino rüşvet mi aldı? Nusret FIFA'yı da karıştırdı

Gianni Infantino rüşvet mi aldı? Nusret FIFA'yı da karıştırdı
Nusret'in Dünya Kupası finalinde yaptığı şov FIFA'yı da karıştırdı. FIFA Başkanı'nın Nusret'e rüşvet karşılığı akreditasyon kartı verdiği konuluşuyor. İngiliz basını FIFA kurallarını sorguluyor.

Dünya Kupası'nın final karşılaşması sonrası Arjantinli futbolcuların sevincine "ortak olan", sahaya inen, Messi'nin peşinde koşan, kupaya şaplak atıp Angel Di Maria'ya şoke eden Nusret FIFA'yı da karıştırdı. Nusret'in oyuncularla bu kadar iç içe olabilmesine nasıl izin verildiği soru işaretleri yarattı. Nusret'in FIFA Başkanı'yla arkadaş olduğu, onun torpiliyle sahaya girdiği iddia edildi.

nusret2.jpg
Dünyaca ünlü isimleri restoranında ağırlayan Nusret Gökçe, FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu 2019'da restoranında ağırlamıştı. Nusret'in restoranına Messi de gitmişti.

Gianni Infantino'nun da restoranlarını ziyaret ettiği Nusret Gökçe'nin FIFA Başkanı ile arkadaş olduğu biliniyor. Yani finalden sonra sahaya inmesini sağlayan akreditasyonu bu yakın bağın sağladığı söyleniyor.
Crystal Palace Eski Başkanı Simon Jordan'ın iddiasına göre Nusret'e sahaya girmesine izin veren kartı FIFA Başkanı Gianni Infantino verdi. Daha önce pek çok kez rüşvetle suçlanan Infantino'nun bu kez de Nusret'e bu kartı sağlamak için rüşvet aldığı iddia edildi. Sosyal medya bu iddiayla çalkalanırken Nusret'in kart için 100 bin dolar ödediğini iddia edenler bile var. İngiliz gazeteleri Nusret'in Salt Bae zincirinin değeriyle ilgili haberler yapmaya başladı.

Ününe ün kattı

Nusret kart için 100 bin dolar ödemiş olsa bile kimilerine göre Dünya Kupası şovunun getirisi şimdiden 500 bin doları geçti. Nusret reklamını yaptı, ününe ün kattı.
İngiliz basını da Dünya Kupası protokolünü sorgulamaya başladı. Resmi web sitesinde yer alan kurallara göre, Nusret, kupaya şaplak atarak, hatta kupaya dokunarak FIFA kurallarını çiğnemiş oldu.
FIFA'nın Dünya Kupası kuralı şu şekilde: "Mevcut Dünya Kupası tasarımı 1974 yılına uzanıyor. Dünyanın en tanınmış spor sembollerinden biri ve paha biçilmez bir simge olarak, orijinal FIFA Dünya Kupası yalnızca galipler, eski galipler ve devlet başkanları tarafından dokunulup tutulabilir."
Fotospor'un bildirdiğine göre Arjantin'in devlet başkanının akreditasyon kartı bile Nusret'in ki kadar komplike değil. "Arjantin Devlet Başkanı, soyunma odasına girebilir. Ancak basın tribününe giremez. Davet edilmediği sürece saha içine de giremez. Aynı şekilde Messi de davet edilmediği ya da önceden bildirilmediği taktirde protokol tribününde yer alamaz."
İngiliz basını, FIFA Başkanı Gianni Infantino’ya da ağır eleştirilerde bulundu. İsviçre Federal Başsavcılığı, FIFA Başkanı Gianni Infantino hakkında rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

Kaynak:halktv.com.tr Dış Haberler Servisi

Etiketler :