'İster tuz, ister maydonoz, her yerde Nusret'

Et tuzlama hareketiyle dünyaca ünlü olan Nusret Gökçe, Dünya Kupası'nda da sahadaydı. Nusret Gökçe Messi'nin peşinden koştu, kupayı tokatladı, Angel Di Maria'yla fotoğraf çektirdi, Dünya Kupası'nda dünyanın reklamını yaptı.

Kendine has tuz serpme hareketiyle ününü ülke sınırları dışına taşımayı başaran ve dünyanın çeşitli yerlerinde restoran açan Nusret Gökçe, Dünya Kupası'nın kazananını belirleyen Arjantin-Fransa maçında da sahadaydı. Nusret, Angel Di Maria'yla fotoğraf çektirdi, kupayla poz verdi.
Gökçe, Angel Di Maria'nın kupayla sevinç yaşadığı anlarda simge hareketi haline gelen "Vaovv"unu patlattı.

nusret.jpg

nusret1.jpg

nusret2.jpg

Nusret, Messi'yle de fotoğraf çektirmek istedi. Messi görüntülerde Nusret'e pas vermedi. Messi'nin Nusret'e yüz vermemesi sosyal medyada çok konuşuldu. Nusret daha sonra Messi'yle de çektirdiği fotoğrafı Instagram hesabından yayınladı.

messi.jpg

Futbolcularla çektirdiği fotoğrafları 50 milyon takipçili sosyal medya hesabından yayınlayan Nusret, "Yok böyle reklam" dedirtti.
Nusret'in Katar'a gidip sahaya kadar inmesi sosyal medyada da çok konuşuldu. "Nusret sahaya nasıl indi", "İster tuz, ister maydonoz, Nusret her yerde", "Acaba kaç riyal akıttı", "Asıl sorun Nusret'in o an sahada olabilmesidir. Nasıl girdi, kime kaç riyal akıttı bilen var mı?", "Satışları bu karelerden sonra minimum yüzde 20 artacaktır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz derler", "Adam Dünya Kupası'nı tokatlamış. Hayatını yaşıyor işte. Ben de olsam orda o Dünya Kupası'nı tokatlamak isterdim. Kıskanmaya gerek yok. Adam başarılı. İşinde. Ama ben tokatlanarak önüme servis edilen eti yemem o ayrı mesele. Prensip meselesi" yorumları yapıldı.

Nusret kimdir?

Nusret Gökçe, 9 Ağustos 1983'te Erzurum'da, madenci bir babanın ve ev hanımı bir annenin oğlu olarak dünyaya geldi. 4 kardeşi var. İki yaşındayken ailesiyle birlikte Darıca'ya taşındı ve okula orada başladı. 6. sınıfta okulunu ailevi nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kaldı ve bir kasabın yanında çırak olarak işe başladı. 2010'da Nusr-et Steakhouse adını verdiği kendi markasını oluşturdu.

Salt Bae

Nusret Gökçe, Ocak 2017'deki viral internet videoları sayesinde daha çok tanındı. Şöhreti, 7 Ocak 2017'de restoranının Twitter hesabında yayınlanan viral bir video olan "Osmanlı Bifteği" videosunun popüler olmasıyla birlikte geldi. Instagram'da milyonlarca kez görüntülendi ve ardından kendine özgü tuz serpme yönteminden dolayı "Salt Bae" sayesinde tüm dünyada tanındı.

Salt Bae, tuzun parmak uçlarından ön kola düşürülmesi ve ardından tabağa düşmesi hareketi. Bu gönderiden kazanılan viral şöhret ile birlikte Gökçe'nin profili çok hızlı büyüdü ve dünyanın dört bir yanından çok sayıda ünlü ve politikacıyı restoranında ağırlamasına sebep oldu.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :