Galatasaray'da Seçim Günü! Başkan Bugün Belli Oluyor

Galatasaray'da Seçim Günü! Başkan Bugün Belli Oluyor
Şampiyonluk yarışında yoğun bir mesai harcayan Galatasaray'ın bir diğer gündem maddesi başkanlık seçimi. Mevcut Başkan Dursun Özbek ile Süheyl Batum yarışacağı seçim, saat 10:00'da başladı.

Galatasaray Spor Kulübü bugün yeni yönetimi belirlemek için sandık başına gidecek. Sarı-kırmızılı kulübün 104. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde saat 10.00'da başladı. Genel kurulda, oy kullanma hakkına sahip yaklaşık 10 bin üye sandık başına gidecek. Kongre üyelerinin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi'nde 20 sandık kurulacak ve saat 15.00'te oy kullanma işlemi sona erdi.

BAŞKANLIK SEÇİM BAŞLADI

Genel kurulda, kongre divan başkanlığına iki adayın ortak teklifi ve oy birliğiyle Hikmet Koyuncuoğlu seçildi. Divan heyetinin oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede, sandık kurullarının oluşturulmasına geçildi.

DURSUN ÖZBEK OYUNU KULLANDI

Mevcut başkan Dursun Özbek, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı. Seçilecek yönetimi tebrik eden Özbek , "Galatasaray, tarihi boyunca her zaman en iyi yönetimi seçmiştir. Bu seder de en yönetimi seçecektir. Seçilen yönetim inşallah Galatasaray’a faydalı işler yapar ve Galatasaray’ı güzel günlere taşır. Şimdiden seçilen yönetimi tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

SÜHEYL BATUM OYUNU KULLANDI

Dursun Özbek ile aynı sandıkta oy kullanan başkan adayı Süheyl Batum, oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaptı. Batum, “Galatasaray için de, yarın içinde, camiamız içinde hayırlı olsun” dedi.

2 ADAY BAŞKANLIK İÇİN YARIŞACAK

Galatasaray'ın olağanüstü genel kurulunda, mevcut başkan Dursun Özbek ile anayasa profesörü ve siyasetçi Süheyl Batum yarışacak. Genel kurul üyeleri Dursun Özbek için kırmızı, Süheyl Batum için de sarı renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

ADAYLARIN LİSTELERİ

Başkan adaylarının yönetim kurulu asıl ve yedek listeleri şöyle:

Dursun Özbek:

Asıl: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cibara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Demircan

Yedek: Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora.

Süheyl Batum:

Asıl: Aytuğ Sakallıoğlu, Ayşen Sarıkan Tanırcan, Aslı Makaracı Başak, Mete İkiz, Suat Sarı, Çetin Soysal, Mustafa Barış Yaşaroğlu, Rezan Epözdemir, Cüneyt Öztürk, Murat Karaman

Yedek: Metin Karakaya, Cem Topuz, Hikmet Siber Akyelken, Mehmet Şi