Fatih Terim'den ilk açıklama!

Yunanistan Süper Ligi ekiplerinden Panathinaikos ile anlaşan Fatih Terim, Atina'ya ulaştı. Terim, havalimanında Yunan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yunanistan'ın Panathinaikos takımıyla anlaşan ve bu sabah Atina'ya giden teknik direktör Fatih Terim, sürpriz transferiyle ilgili ilk detaylı açıklamasını yaptı.

"TEKLİFİ DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM"

Atina'daki havalimanında Yunan basın mensuplarının karşıladığı Fatih Terim, Panathinaikos aldığı teklifle ilgili olarak "Düşünmeye gerek duymadım ve hemen kabul ettim. Panathinaikos olarak şampiyonluğu istiyoruz" ifadelerini kullandı.

fatih-terimden-ilk-aciklama-001.jpg

"NEREYE GİDERSEM GİDEYİM KAZANMAK İÇİN GİDERİM"

Yunan takımının uzun yıllardır şampiyonluk yaşayamadığını hatırlatan Terim, "Nereye gidersem gideyim kazanmak için giderim ve imzalarımı sadece kağıt üzerine atmam, kalbimden atarım. Bu tavrımı bu ligde de sürdüreceğim. Dört takım arasında bir rekabet var, rakiplerimiz hem kaliteli hem de güçlü, onlara saygı duyuyorum. Lig şampiyonluğunu istiyoruz, Avrupa'da başarı istiyoruz, bu yüzden hedefler çok açık. Başkanla bu konuda görüşme yaptık." diye konuştu.

"YUNAN LİGİ'Nİ TAKİP EDİYORUM"

Tecrübeli teknik adam, Yunanistan Ligi'ni takip edip etmediğiyle ilgili bir soruyu ise "Yunan Ligi'ni takip ediyorum. Panathinaikos, Olympiakos ve AEK'yı biliyorum. Tüm takımları tanıyorum. En kısa zamanda takımla tanışıp eksiklerimizi görmek ve bunun üzerinde çalışmak istiyorum." diyerek yanıtladı.