Erman Toroğlu: Turnuvadaki En İyi Hakem

Erman Toroğlu: Turnuvadaki En İyi Hakem
Milli Takım, Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti. Bireysel yeteneklerle kazanılan maçta zorlandık. Montella'nın takımı disiplin sorunları yaşadı.

Milli Takım'ın 3-1'lik galibiyeti, izleyenlere rahat bir maç izlettirmedi. Vincenzo Montella yönetimindeki Türkiye, Gürcistan karşısında zor anlar yaşadı.

ERMAN TOROĞLU: "OYUN DİSİPLİNİMİZ YOK"

Türkiye, Gürcistan'ı 3-1 mağlup etti. Seyretmeyenler, bu sonuca bakarak Türkiye'nin rakibini rahat yendiğini düşünebilir. Ancak maçın görüntüsü tam tersi bir tablo ortaya koydu. Erman Toroğlu, "İlk maçlar turnuvaya alışmak için önemlidir. Bizim takım, Gürcistan'a göre çok daha kaliteli oyunculara sahip. Ama neden 90 dakika kafa kafaya geçti?" dedi.

"MONTELLA İYİ BAŞLADI AMA DEVAM EDEMEDİ"

Toroğlu, Vincenzo Montella'nın takımı iyi başladığını ancak devam ettiremediğini belirtti. "Takımımızın bir oyun disiplini yok. Gürcistan bizden daha güçsüz ve düşük kalite oyunculara sahip. Buna rağmen disiplinli oynadılar ve zaman zaman başarılı oldular" dedi.

BİREYSEL KAPASİTEYLE KAZANDIK

Erman Toroğlu, "Attığımız goller bireysel yeteneklerle geldi. Hazırlayıp attığımız gol yok, pozisyon da yok. Topla fazla oynadık ama bu kazanmaya yetmiyor" dedi. Rakibin hızlı kontra ataklarla tehlikeli olduğunu vurguladı. "Rakip topu kazanınca çabuk geliyor. Barış Alper, Türk Milli Takımı'nın santrforu. Demek ki A Milli Takım'da santrfor oynayacak bir adam yok" şeklinde konuştu.

"HAKEMİ ÇOK BEĞENDİM"

Toroğlu, maçı yöneten Arjantinli hakemi çok beğendiğini belirtti. "Türk hakemlerini geçin, Avrupalılar da bu tarz yönetemez. Güney Amerika'da özellikle Arjantin'de maçlar çatır çatır oynanır" dedi. Turnuvadaki en iyi hakem olduğunu vurguladı.