Erdoğan, Başakşehir'i şampiyon ilan etti! "Ben kurdum..."

Erdoğan, Başakşehir'i şampiyon ilan etti! "Ben kurdum..."
Sosyal medya, “Başakşehir şampiyon oluyor, ben kurdum, rahatım” yorumlarına kızgın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı bir televizyon programında Süper Lig lideri Başakşehir için kullandığı, “Rahatım, Başakşehir’i ben kurdum, şampiyon oluyorlar, ayrıca bir takım daha var. 14-15 yaşlarında oynadım Erokspor, o da proje takımı” sözleri özellikle Galatasaray ve Beşiktaş taraftlarını kızdırdı.

Hakemler ve TFF’nin bu sözden etkileceğini belirten binlerce sosyal medya izleyicisi, “Başakşehir şampiyon ilan edildi, siyaset futbola karışıyor” yorumu yaptı.

Amatör kulüpler ise “İstanbul’da binlerce amatör kulüp varken niçin Erokspor destekleniyor” yorumunda bulundular.

Erdoğan, Başakşehir ve Galatasaray arasında yaşanan zirve mücadelesi için şunları söyledi:

"Ben rahatım. Niye rahatım? Başakşehir'i ben kurdum. Bir taraftan da Rize kurtardı işi, o da yükseliyor. Başakşehir'i kurduğum gibi, onun altına bir de proje takım var. O takım da benim mahalle takımı olarak 14-15 yaşında oynadığım takım. O da Başakşehir'in altyapısını oluşturuyor. Esenler Erokspor… Onlar da ikinci sırada. Başakşehir şampiyonluğu yakalarsa, bu da tabii bir devrimdir. Yani illa on binlerin veya milyonların izlediği takımlar değil, demek ki binlerin izlediği takımlar da şampiyon olabiliyormuş. İyi bir yönetim kadrosu var, Abdullah Hoca'yla. Başakşehir maliyeti düşük bir takım. Ama öbür tarafta bakıyorsunuz, milyonlarca dolara takım kuruluyor, netice yok. Şu an maliyet yüzdesi çok düşük olmasına rağmen Başakşehir şampiyon oluyor."

'FENERBAHÇE BİR ŞEYLER YAPMAYA YELTENİYOR'

Erdoğan, "Fenerbahçe'nin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru karşısında ise gülerek "Çok ama çok zor bir soru sordun" dedi. Erdoğan, devamında "Fenerbahçe şu son anlarda falan bir şeyler yapmaya yelteniyor. Tabii Allah yaşatmasın yani" ifadesini kullandı.