Ebrar Karakurt'a destek yağıyor

Sosyal medya hesabı üzerinden kız arkadaşı ile paylaşımda bulunan A Milli Voleybol Takımı oyuncusu Ebrar Karakurt, bazı haber siteleri ve kişiler tarafından hedef gösterilmişti. Ebrar Karakurt'un hedef gösterilmesine ünlü isimlerden ve vatandaşlardan tepki yağdı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ağustos 2021 14:43
Ebrar Karakurt'a destek yağıyor

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın en genç isimlerinden biri olan Ebrar Karakurt, stiliyle, oyunuyla, hırsıyla takımın en çok konuşulan isimleri arasında geliyor. Takımın yıldızı olarak görülen Karakurt, dün sosyal medya hesabından kız arkadaşıyla fotoğraf paylaştı. Fotoğraf kısa sürede büyük etkileşim aldı ve gün boyunca Karakurt, sosyal medyada gündem oldu. Ancak Karakurt sosyal medyadan gelen saldırıların ardından  bu fotoğrafı sosyal medya hesabından kaldırdı.

ekran-resmi-2021-08-16-01-01-12.png

Karakurt'un ayrımcılığa uğradığı gerekçesiyle sosyal medyadan onlarca ünlü ve binlerce kullanıcıdan destek mesajları geldi. İlyas Salman, Armağan Çağlayan, Sarp Apak, Leman Sam, Gökhan Özbek, Sera Kadıgil başta olmak üzere birçok insan Karakurt'a destek verdi.

Türkiye Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Naz Aydemir Akyol Ebrar Karakurt'a destek oldu. Akyol "Ne konuşulursa konuşulsun, herkesin bilmesi gereken en önemli şeylerden biri, Ebrar’ın hakkında söylenen hiçbir şeye takılmayacağıdır! O, sadece kendi işini en iyi şekilde yapabilmeye bakar. Gerisi de ne beni, ne sizi, kısacası kimseyi ilgilendirmez!" dedi.

ekran-resmi-2021-08-16-01-06-01.png