Çağlar Söyüncü, Fenerbahçe'ye gelme nedenini açıkladı

Çağlar Söyüncü, Fenerbahçe'ye gelme nedenini açıkladı
Fenerbahçe'nin Atletico Madrid'den kiralık olarak kadrosuna kattığı milli futbolcu Çağlar Söyüncü, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamada Sarı-Lacivertli kulübe gelme nedenini açıkladı.

Fenerbahçe'nin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Çağlar Söyüncü, FBTV'ye konuştu. Transfer sürecine değinen Çağlar Söyüncü, Sarı-Lacivertlilerdeki hedeflerine de değindi.

"HEDEFLERİMİZ BÜYÜK"

Zor ve yorucu bir sürecin ardından Fenerbahçe'ye transfer olduğunu belirten Çağlar, "Çok mutluyum. Ülkeme döndüm. Emeğe geçenlere çok teşekkür ediyorum. Transfer sürecimdeki en büyük etkenlerden biri, sezon sonu yaşayacağımız şampiyonluk hayalleri. Şu an hedeflediğim noktadayım. Hayallerimize sezon sonunda ulaşacağımıza inanıyorum. Hedeflerimiz büyük. Önümüzde 4 kupa duruyor. Hepsini de alabileceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

caglar-soyuncu-6.jpg

"MAÇ RİTMİ DAHA FARKLI OLUYOR"

Bu sezon Atletico Madrid'de sadece 9 maça çıkabilen milli futbolcu, eksiklerinin bulunduğuna vurgu yaparak, "Eksiklerimi daha çok çalışarak ve maç oynayarak telafi edeceğimi düşünüyorum. Maç oynamak futbolcu için çok önemli. Şu ana kadar orada da hiçbir antrenmanı kaçırmadım. Ancak maç ritmi daha farklı oluyor. Oynayarak adaptasyonumu daha da hızlı geliştirmeye ve takıma faydalı olmaya çalışacağım." diye konuştu.

caglar-soyuncu-4.jpg

Destekleri dolayısıyla Fenerbahçe taraftarına da teşekkür eden Çağlar Söyüncü, "Yüreğimizi ortaya koyacağız. İnşallah hep birlikte mutlu sona ulaşacağız. Heyecanla Kadıköy'de onların karşısına çıkıp oynamayı bekliyorum. Umarım her şey güzel olur." şeklinde görüş belirtti.