Bülent Uygun çevrecilerin üzerine yürüdü: Yaptın açıklamayı, yürü git...

Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor teknik direktörü Bülent Uygun, Bodrum'da tatil yaptığı sırada oteli protesto eden çevrecilere sert tepki gösterdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Haziran 2021 20:01

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 4 dönümlük sahil arazisinin ünlü bir otel tarafından işgal edilerek restoran, iskele, bar haline getirilmesi nedeniyle açtıkları davayı kazanan Bodrumlu çevre savunucuları, sahilde açıklama yaptı. Basın açıklamasına “Huzur bırakmadınız” diyerek tepki gösteren Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, çevrecilerin üzerine yürüdü. Uygun, çevre savunucularına yönelik kaba ve saldırgan ifadeler kullandı.

Bülent Uygun çevrecilerin kendisine sert tepki göstermesi üzerine “Burada böyle kalabalık duramazsınız. Ben de sizden rahatsızım. Ne kabarıyorsun? Burası dağ başı mı? Boş boş konuşuyorsun, yürü. Başkasının yerini işgal ediyorsunuz. Terbiyesizler. Hangi belediye yapmadıysa git ona söyle, görevini yapmayan belediyeye söyle. Buraya gelmişsiniz oteli işgal ediyorsunuz. Git belediyeye şikâyet et. Hadi kardeşim hadi yürü, baba hadii… Gelmiş bir de bana terbiyesiz diyor. Yürüü… Benim eski halimi biliyormuş… Açıklama yaptınız mı? Çıkın gidin. Gidin belediyeye, bilmem kime şikâyet edin ben burada müşteriyim. Kendinize göre protesto yapıyorsunuz. Ne güzel dünya be. Yaptın açıklamayı yürü git, git belediyeye şikâyet et, yürü git lan be. Konuşmayın be” dedi.

Tartışmanın büyümesi üzerine otele gelen jandarma, otel yöneticileri ile görüştü.

Çevreci savunucularının Bülent Uygun ve otel çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunmaktan vazgeçmeleri üzerine olaylar duruldu. Çevreciler ve jandarma otel ve sahilden ayrıldı.

Otel yöneticileri ise konu ile ilgili açıklama yapmayacaklarını söyledi.