Başkan Karalar’la Seyhan Belediyespor coştu

Başkan Karalar’la Seyhan Belediyespor coştu
Seyhan Belediyespor, Zeydan Karalar’ın Belediye Başkanlığına seçildiği günden bu yana deyim yerindeyse tam anlamıyla coştu. Başkan Karalar’ın göreve seçildiği tarihte yalnızca futbol branşında faaliyet gösteren Seyhan...

Seyhan Belediyespor, Zeydan Karalar’ın Belediye Başkanlığına seçildiği günden bu yana deyim yerindeyse tam anlamıyla coştu. Başkan Karalar’ın göreve seçildiği tarihte yalnızca futbol branşında faaliyet gösteren Seyhan Belediyespor bir yıllık sürede branş sayısını 9’a, 140 olan lisanslı sporcu sayısını 630’a çıkardı.

LİSANSLI EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE SABAH SPORU

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın görevde olduğu bir yıl içerisinde başlayan bir yenilik de lisanslı eğitmenler eşliğinde vatandaşlara sabah sporu yaptırılması oldu. Her sabah Merkez Park, Atatürk Parkı, Güney Yıldızı Parkı, Mavi Bulvar Şehitler Parkı ve Pınar Mahallesi Füze Selami Spor Tesislerinde saat 06.00 ile 08.00 arasında vatandaşlara spor aktiviteleri yaptırılıyor.

SEYHAN BELEDİYESPOR’UN BİR YILLIK BAŞARI TABLOSU

Seyhan Belediyespor son bir yıl içerisinde şu başarılara imza attı; Amatör fubol takımı Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükseldi. U19 takımı Adana 3’üncüsü oldu ve Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. U17 takımı Adana 2’incisi olup Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır. U16 grubunu lider tamamladı. Playoof oynamaya hak kazandı. U15 grupta lider çıkıp playoof sonucu 2. olup ligi tamamladı.

U14 ligi 1. bitirerek play oof maçları sonucunda grup 3. Olarak ligi tamamladı. U13 ligi grup maçlarıyla devam etmektedir. U12 grup 4. olarak maçlarını tamamlamıştır. U11 grup maçları devam etmektedir. Salon Futbol Takımı (Futsal) takımımız Adana şampiyonu olup Türkiye elemelerinde grup şampiyonu olarak devam etmektedir. Şampiyona halen Antalya’da devam etmektedir.

BASKETBOL VE VOLEYBOL BRANŞLARINDA BAŞARILARI

Seyhan Belediyspor’un basketbol ve voleybol branşındaki başarıları da göz dolduruyor. Son bir yıl içerisinde basketbol ve voleybol branşlarında elde edilen başarıları şöyle sıralamak mümkün; Basketbol’da Minik erkekler kategorisi ve Büyük erkekler kategorilerinde liglere başlanmıştır. Voleybolda; Bayanlar bölgesel lig kategorisinde Adana şampiyonu olup, Niğde'de yapılan bölge finalinde 3. olmuştur. Erkekler bölgesel lig kategorisinde Adana şampiyonu olup, Niğde'de yapılan finallerde 2. olmuştur. Küçük kızlar kategorisinde Adana şampiyonu olmuştur. Genç erkekler kategorisinde Adana şampiyonu olmuştur. Yıldız erkekler kategorisinde Adana şampiyonu olmuştur. Yıldız kızlar kategorisinde Adana şampiyonu olmuştur.

ATLETİZM BRANŞINDA TÜRKİYE DERECELERİ KAZANILDI

Seyhan Belediyespor Atletizm Branşında Türkiye dereceleri elde etti. İşte adeta zaferden zafere koşan atletizm sporcularının başarı tablosu; Edanur Bozkurt gülle ve disk atmada Türkiye 3. olmuştur. Ecem Tenekebüken sırıkla atlamada Türkiye 2. olmuştur. Esra Baran uzun atlamada Adana şampiyonu olmuştur. Sevgi Pınar 16 yaş kategorisi uzun atlama ve 3 adım atlamada Adana şampiyonu olmuştur. Mizgin Demir 16 yaş kategorisi 400 metrede Adana şampiyonu olmuştur.

TEKVANDO

Seyhan Belediyespor’un Tekvando Branşında da kendisini gösterdi. Belediyespor formasıyla turnuvalara katılan Muhammed Kant Milli Eğitim okullararası müsabakalarda kendi ağırlığında Türkiye şampiyonu olmuştur. Hasan Kant ise Milli Eğitim okullararası müsabakalarda kendi ağırlığında Türkiye şampiyonu olmuştur.

TENİS

Seyhan Belediyespor tenis branşında da faaliyet gösterdi. Faaliyet kapsamında Füze Selami Spor Kompleksinde bulunan tenis kortunda bölge okullardan seçilen çocuklara hafta içi ve hafta sonları ücretsiz tenis okulları açarak lisanslı sporcu yetiştirmeye çalışılıyor.

HALKOYUNLARI

Seyhan Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren bir branşta Halkoyunları Topluluğu oldu. Seyhan Belediyesi Halkoyunları Topluluğu İl yıldızlar kategorisinde Adana Şampiyonu, İl Gençler Kategorisinde Adana Şampiyonu oldu. Ayrıca Halk oyunları ekiplerimiz 18-19-20 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta yapılan bölge yarışmalarına birinci oldu.

BİSİKLET EKSTREM TAKIMI

Seyhan Belediyespor Bisiklet Ekstrem Sporcuları ‘Yetenek Sizsiniz’ isimli televizyon yarışmasında yarı finale kalarak Adana’yı Türkiye genelinde temsil etmişlerdir.