Attığı Irkçı Tweetlerle Tepki Çeken Sporcuya Kıyak!

Attığı Irkçı Tweetlerle Tepki Çeken Sporcuya Kıyak!
Gezi Parkı eylemleri döneminde attığı ırkçı tweetlerle nedeniyle FILA’dan da men cezası alan milli güreşçi Rıza Kayaalp’in adı Yozgat’taki spor salonuna verildi.Gezi Parkı eylemleri döneminde attığı ırkçı tweetlerle...

Gezi Parkı eylemleri döneminde attığı ırkçı tweetlerle nedeniyle FILA’dan da men cezası alan milli güreşçi Rıza Kayaalp’in adı Yozgat’taki spor salonuna verildi.

Gezi Parkı eylemleri döneminde attığı ırkçı tweetlerle nedeniyle kamuoyunun büyük bir bölümü tarafından protesto edilen milli güreşçi Rıza Kayaalp’in adı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın onayı ile memleketi Yozgat’taki spor salonuna verildi. Kayaalp, Gezi eylemleri sırasında attığı tweetler nedeniyle FILA’dan men cezası almış, ancak daha sonra cezası askıya alınmıştı. Kayaalp, hemen sildiği twitler için savunmasında, “ben atmadım” dahil türlü savunmalar yapmıştı.

Öte yandan Spor Bakanlığı, dünyanın en iyi güreşçisi ünvanını alan Taha Akgül’ün adını ise yıl sonunda bitecek olan Sivas Merkezde bulunan spor salonuna verdi.

İşte Riza Kayaalp'in attığı o tweetler:

“Yazıklar olsun size ermenilere bıraktınız meydanı allah belanızı versin eylemci çapulcuları” “Sizin yaptığınız eylemi s....m vatan hainleri.”

Cumhuriyet