Arda Güler ve İsmail Yüksek'in Durumu Belli Oldu: Montella'nın Çekya Maçı İlk 11'i Netleşiyor!

Arda Güler ve İsmail Yüksek'in Durumu Belli Oldu: Montella'nın Çekya Maçı İlk 11'i Netleşiyor!
Türkiye, F Grubu 3. maçında Çekya ile karşı karşıya gelecek. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın, Çekya ile oynanacak maçın ilk 11'de bazı değişiklikler yapmayı planladığı öne sürüldü.

A Milli Takım, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu'ndaki ikinci maçında Portekiz'e 3-0 mağlup oldu. Teknik direktör Vincenzo Montella'nın Çarşamba günü Çekya ile oynanacak olan maç öncesinde ilk 11'de değişiklikler yapması bekleniyor.

ARDA GÜLER VE İSMAİL YÜKSEK KARARI

arda-guler-milli-takim.jpg

Akşam Gazetesi'nin haberine göre; Montella kritik maçta sakatlığını atlatan İsmail Yüksek ve Arda Güler'i ilk 11'e monte etmeyi planlıyor. İtalyan çalştırıcı hücum hattında da bazı değişiklikler yapmayı düşünüyor. Barış Alper Yılmaz'ı sağ açığa çekmesi beklenen tecrübeli hoca, Arda'ya 10 numarada görev vermeyi düşünüyor.

abdulkerim-bardakci-3.jpg

Montella'yı en çok zorlayacak konu, savunma hattı olacak. Abdülkerim Bardakcı'nın cezalı duruma düşmesi ve Samet Akaydin'in sakatlığı nedeniyle oynamama ihtimali, Merih Demiral, Ahmetcan Kaplan ve Kaan Ayhan üçlüsünden ikisinin savunmanın göbeğinde forma giyebileceği anlamına geliyor. Eğer Kaan Ayhan stopere çekilirse, Çekya karşılaşmasında orta saha formasyonunda da değişiklikler bekleniyor.