Abdürrahim Albayrak'tan 'Falcao' sözleri: Tutmadı, özür dilerim

Galatasaray'da eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak, Olağan Genel Kurul'da Radamel Falcao transferi hakkında konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ekim 2021 18:57
Abdürrahim Albayrak'tan 'Falcao' sözleri: Tutmadı, özür dilerim

Galatasaray Kulübü, başkan Burak Elmas döneminde ilk olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

Genel kurulda Abdürrahim Albayrak, 2018-19 sezonunda Monaco'dan bedelsiz olarak Galatasaray'a katılan ancak performansı ve maliyetiyle eleştirilerin odağında olan Falcao transferi hakkında konuştu.

Albayrak, "Falcao gelince bütün Türkiye ayağa kalktı, başkan 'Taraftar istiyor ben alacağım' dedi. Talihsiz bir Falcao fotoğrafı ortaya çıktı. Ben bir gazeteciye falan vermedim çok yakın bir arkadaşıma verdim o fotoğrafı. Bunun için özür dilerim. Falcao için bir bonservis bedeli istediler. Falcao '5-6 milyon euro bedelle bir yere gitmem, ben Falcao'yum' dedi. Babel'i sezon ortasında alırken 2,5 milyon euro imza parası verdik mi, Babel'e de buna yakın bir ücret ödedik mi, ödedik. Falcao'ya imza parası içinde yıllık 5 milyon euro verdik. Arkadaşlar bu transfer tutmadı. Dünya çapında bir santrfor alıyorsunuz, tutmuyor. Buna benim kadar kimse üzülmez. Uymadı Falcao. Başkan, tamamen taraftarın isteklerine arzularına dayanarak aldı. Falcao'ya 2 yılda 10 milyon euro ödedik. Maç başları da vardı. Bu aldığı paralardan da 500 bin euro indirim yaptı, kovid döneminde almadı" sözlerine yer verdi.