YRP'nin AKP'den İstediği İki İl Ortaya Çıktı!

YRP'nin AKP'den İstediği İki İl Ortaya Çıktı!
Yeniden Refah Partisi'nin, AKP'nin 'ittifak' teklifi için şartları ortaya çıktı. Partinin Genel Başkanvekili Doğan Aydal, AKP'den Kocaeli ve Sakarya'nın yanı sıra 35 de ilçe belediyesi istediklerini söyledi.

Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) Genel Başkanvekili Prof. Dr. Doğan Aydal, TV100’de katıldığı "Eşit Ağırlık" programında 31 Mart'taki yerel seçimlere ve AKP ile yapılan ittifak görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydal'ın yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde:

YRP'nin AKP'nin ittifak teklifi için şartları ortaya çıktı. Doğan Aydal, YRP olarak AKP'den Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir belediyelerini, ayrıca 35 ilçe belediyesini talep ettiklerini belirtti. Bu isteklerin nedenini açıklayan Aydal, rahmetli Necmettin Erbakan'ın sanayi bölgelerine olan hassasiyetine vurgu yaparak, kendisinin de bir sanayi şehrini kalkındıracak deneyime sahip olduğunu ifade etti.

Aydal, ayrıca YRP'nin olmadığı bir durumda AKP'nin 76 ilçeyi kazanma şansının olmadığını savunduğunu belirterek, taleplerini Sayın Cumhurbaşkanına ileteceklerini ifade etti. Aydal'ın sözlerine göre, bu taleplerin kabul edilmesi için grafiklerle de destekleme yapılmış.

Böylece, YRP'nin AKP ile yapmayı planladığı ittifak görüşmelerinde ortaya koyduğu talepler ve gerekçeleri açıklanmış oldu.