Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'na 'hayır' dedi, TRT yayını kesti

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, parti olarak Cumhur İttifakı'nı 'desteklemeyeceklerini', seçimlere müstakil olarak gireceklerini açıkladığı anda TRT yayını kesti. Yayının kesilmesinden sonra Erbakan, Cumhurbaşkanı adayı olacağını duyurdu.

Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakı'yla istişare sürecinin tamamlanmasının ardından 'ittifak' kararını açıkladı. Erbakan, Cumhur İttifakı’na 'hayır' dedi.

"14 Mayıs seçimlerine hiçbir ittifaka dahil olmadan yolumuza devam edeceğiz" diyen Erbakan, ayrıca kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olacağını da resmen ilan etti.

Erbakan, kararını şu sözlerle duyurdu:
"Müzakereler sonucunda, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimlerine, tüm seçim bölgelerinde herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak girme kararı almış bulunuyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak almış olduğumuz karar doğrultusunda 14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçiminde de Yeniden Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz, bugün Yüksek Seçim Kurulu’na başvurumu gerçekleştireceğim.”

TRT YAYINI KESTİ

Erbakan, Cumhur İttifakı'nı 'desteklemeyeceklerini' açıklar açıklamaz TRT yayını kesti. Yayının kesilmesinden sonra Erbakan, Cumhurbaşkanı adayı olacağını ilan etti.

TRT'nin yayını kesmesi sosyal medyada da konuşuldu.

Etiketler :