Yandaş Medya Ajanlıkla Suçluyor… Eren Özmen'den Halk TV’ye Özel Açıklama

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından ‘Atatürk Havalimanı’ başlığıyla videoda “Atatürk Havalimanı'nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceğiz bunu Eren Özmen ve Fatih Özmen ile yapacağız" demişti. Bunun üzerine yandaş medya Özmen'leri ajanlıkla suçladı. Eren Özmen Halk TV'ye özel açıklamada bulundu.

Eren Özmen ve Fatih Özmen hakkında açıklamalarda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Uzay meraklıları bilir. Özmen ailesinin yönetimindeki SNC, NASA'nın en önemli projelerinde kritik ürün ve hizmetler geliştirmiş, dünyanın havacılık devi Amerika Birleşik Devletleri'nde milyarlarca dolarlık değere sahip bir şirkettir. Amerikalılar, bizim evlatlarımızdan bizim beyinlerimizden işte böyle yararlanıyorlar. Kendileriyle konuştum ve bunu yapmaya davet ettim. Biz kendi mekiklerimizi geliştireceğiz. Bu pislerde bunları yapacağız. “ demişti.

Bu açıklamalar üzerine yandaş medya Eren Özmen ve Fatih Özmen’i ajanlıkla suçladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Özmenlerle alakalı açıklamalarında ajanlık suçlamasında bulundu.

Ajanlıkla suçlanan Amerika’daki Türk Girişimci Eren Özmen Halk TV’ye özel açıklamada bulundu. Özmen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Elbette bu suçlamaların odağında olmaktan çok rahatsızız. Türk havacılık ve uzak merkezi gibi gelecek için çok anlamlı olan bu projeyi gerekli şartlar olgunlaştığında gerçekleştirmek için değerlendirmek isteriz. Türk gençliğinin bu günü ve geleceğine büyük katkıda bulunacak olan bu proje Türk Milleti için önemli bir hedeftir”

Etiketler :