Torpilci Bakan Yardımcısı Hakkında Suç Duyurusu!

Mesleki Uygulama Yarışmaları Ödül Töreni’ne katılan Ramazan Can, telefonuna gelen torpil mesajlarını yanıtladığı esnada FOX TV kameralarına yakalandı. CHP, Bakan Yardımcısı hakkında suç duyurusu yapıldığını açıkladı.

Türkiye Adalet Akademisi tarafından Yargıtay binasında düzenlenen Mesleki Uygulama Yarışmaları Ödül Töreni’ne katılan Ramazan Can, telefonuna gelen torpil mesajlarını yanıtladığı esnada FOX TV kameralarına yakalandı.

Görevde yükselme sınavı için gönderilen mesajlara tek tek yanıt verip özel kalemine yönlendiren, Can’ın okuyup özel kalemine ilettiği “Adalet akademisi’nde sosyal hizmet uzmanı olarak görev yapıyorum. Görevde yükselme sınavına girdiğimi söylemiştim, bilgilerimi atmamı istemiştiniz. İletiyorum, saygılarımla…” mesajı da kameraya yansıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adalet Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Gökçe Gökçen, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can hakkında suç duyurusunda bulundu.

" BU DÜZENİN KARŞISINDAYIZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen konuya dair şu açıklamalarda bulundu:

“Bizim tek kriterimiz liyakat diyorlar. Gelen talepleri “Bizim de işimiz düşüyor.” notuyla iletiyorlar. Bunu da mülakatları kaldırma vaadiyle seçime girdikten yalnızca birkaç ay sonra yapıyorlar. Yüzlerce genç gecesini gündüzüne katıp sınavlara, mülakatlara hazırlanıyor.

Anne babalar kendi hayatlarından, yediklerinden içtiklerinden kısıp çocuklarının sınavlara hazırlanmasına destek olmaya çalışıyor. Ancak birileri elinde telefonuna gelen bir mesaj ile yüzlerce gencin, anne babanın emeğini yok sayıyor. Biz tam da bu düzenin, bu pişkinliğin karşısındayız.”

Etiketler :