Süleyman Soylu'dan İmamoğlu'na 'telefon' yanıtı

Süleyman Soylu'dan İmamoğlu'na 'telefon' yanıtı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Bakanlık faaliyetlerini içeren "2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda açıklamalar yaptı. 30 Aralık Cuma günü Ankara’da saldırı sonucu yaşamını yitiren Sinan Ateş cinayetine dair günler sonra ilk kez konuşan Soylu, “2 kişi aranıyor" derken İBB Başkanı İmamoğlu ile 'telefon' polemiğini dair "Bugüne kadar 40 arama yapılmış" yanıtını verdi.

Ankara'da Sinan Ateş cinayetinin tetikçilerine yardımla suçlanan Tolgahan Demirbaş'ın MHP'li milletvekili Olcay Kılavuz'un evinden gözaltına alındığına ilişkin iddianın sorulduğu Süleyman Soylu, soruyu geçiştirdi.

İki kişinin arandığını ifade eden Soylu,"Burada tetiği çekenin haricindekilerden bir kişi daha, yani hedefimizdeki iki kişi aranıyor. Burada onları da bulacağız ve adalete teslim edeceğiz. Soruşturmanın selameti açısından söyleyeceklerimiz budur. Sosyal medya dedikoduları üzerinden adım atmak doğru değil. Milletimiz emin olsun, araştırmalar kamuoyu nezdinde bilgilendirme yapılarak ilerleyecektir" dedi.

İmamoğlu'na yanıt

Soylu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu arasındaki 'telefon' polemiği sürüyor. Soylu, geçen gün yaptığı açıklamada “Bir süre önce İmamoğlu saygılarını sunarak beni arayıp yardım istedi” derken, İmamoğlu bu iddiayı yalanlamış, “Bunu ispat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin” sözleriyle tepki göstermişti.

İmamoğlu bugün düzenlediği basın toplantısında Soylu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Açıklamardan kısa süre sonra kamera karşısına geçen Soylu ise İBB Başkanı'na yanıt verdi.

'40 arama'

40 arama yapıldığını ifade eden Soylu, şöyle konuştu: "Ben İçişleri Bakanı’yım beni arayanların tüm kayıtları vardır. Bazı cep telefonlarında kayıt alınıyor ben bunu yapmam, doğru da değildir. Bugüne kadar 40 arama yapılmış. 20 tanesinde görüşme yapılmış. Bunların kayıtları var. 29 tanesini karşı taraf, 11’ini ben aramışım. Peki niye yalan söyleme gereği duyuyorsunuz. İki kere de yüz yüze görüşülmüş. Biri Adalar’da, elektrikli araç konusu. İkincisi ise afet il toplantısı oldu."

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :