'İmamoğlu ve Yavaş'a Ağır Sözlere Seçmen Ceza Verdi'

'İmamoğlu ve Yavaş'a Ağır Sözlere Seçmen Ceza Verdi'
İYİ Parti Genel Başkan Adayı Koray Aydın, İstanbul ve Ankara'da ayrı aday çıkarmalarının seçmen tarafından cezalandırıldığını ifade ederek, "İmamoğlu ve Yavaş’a karşı ağır sözlerle yaptığımız saldırılar bizi her gün aşağı çekti” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Adayı Koray Aydın, tv100’de Erdoğan Aktaş ile Kübra Par’ın gündeme dair sorularına cevap verdi.

AYDIN: SEÇMEN BİZE 'CEZA' VERDİ

Seçim sürecine dair konuşan Aydın, partisinin İstanbul ve Ankara’da ayrı aday çıkarmasının seçmen tarafından cezalandırıldığını belirtti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik yapılan ağır sözlerin partiyi her gün daha da aşağıya çektiğini ifade etti. Aydın, “Seçmenimiz bize ‘Siz ne yapıyorsunuz’ diyerek büyük bir ceza verdiklerini görmek lazım” dedi.

iyi-parti-siyasi-isler-baskani-koray-aydin-masadan-kalkmadik-demedim-mvno.jpg

'BEN YUMUŞAK GEÇİŞİ SAVUNDUM'

Aydın’a, “Toplantıda ‘Biz bu seçime ittifakla girelim bir dahaki seçime hür ve müstakil girelim’ dediniz. Yoksa siz de o oylamada CHP ile ittifak yapmayalım diyenlerden miydiniz?” sorusu yöneltilince, Aydın, “Ben yumuşak bir geçişi savundum. Bu dönemde partinin imkanları, fırsatlarıyla beraber iş birliği yapmanın daha doğru olacağını söyledim” şeklinde yanıt verdi.

MANSUR YAVAŞ YANITI

(Gönlündeki cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş mı?) Şu an öyle bir düşüncemiz yok 2028’e kadar tutup da parti liderinin daha bugünden seçilecek kişinin oraya isim vermesi büyük bir siyasi hatadır ama gelişimlere bağlı olarak rüzgârın ne tarafa doğru yöneltildiğinin fark edildiği bir dönemde o şartlara bağlı olarak biz uyumlu bir siyasi yapı olduğumuz göstereceğiz.