Seçimlerden Önce Dediklerini Hatırlıyor Mu?

Seçimlerden Önce Dediklerini Hatırlıyor Mu?
Van'da AKP Adayı Abdulahat Arvas 4 Mart'ta yaptığı açıklamada kayyum atanmaktan ziyade seçimi kazanarak şehri yönetmek istediğini dile getirmişti. Arvas Ailesinden bir isim ise, Abdulahat Arvas'ın başkanlığı kabul etmek istemediğini, büyük bir baskı altında olduğuna vurgu yaptı.

Van İl Seçim Kurulu, seçilme hakkı geri alınan Abdullah Zeydan'ın yerine AK Parti adayı Abdulahat Arvas'ı belediye başkanı olarak belirledi. Ancak DEM Parti Milletvekili Sırrı Sakık, Arvas'ın "kayyım olarak atanmak istemiyorum" açıklamasını hatırlatarak "Bu sözün arkasında dur" çağrısında bulundu.

MESAİ BİTİMİNE 5 DAKİKA KALA İPTAL ETTİLER
DEM Partisi, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının Adalet Bakanlığı tarafından mesai bitimine 5 dakika kala yapılan itiraz üzerine geri alındığını duyurdu.

Van İl Seçim Kurulu, AK Parti Van Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas'ın talebi üzerine yaptığı incelemeyi tamamlayarak Zeydan'ın seçilme yeterliliği olmadığına hükmetti ve mazbatanın en çok oy alan ikinci sıradaki aday Arvas'a verilmesine karar verdi.

ARVAS: BEN KAYYUM OLMAK İSTEMİYORUM
AK Partili Arvas, 4 Mart'ta gazetecilere yaptığı açıklamada, "2019 seçimlerinde KHK'lı olan kişiler aday gösterildikleri için kayyum atanarak ikinci partiye verildi. Bana göre kayyum dönemi bitti. Ben şehrimde kazanmak istiyorum.

Biz kazanmak için yola çıktık. Kayyum atanacağımı düşünsem bu kadar çalışmam, performans sarf etmem. Madem kayyum atanacak, kendimi neden bu kadar yıpratayım ki? Biz Van'ı kazanarak halkımızla birlikte yöneteceğiz. Ben kayyum atanmak istemiyorum. Seçimleri kazanmak istiyorum. Bileğimizin gücüyle, alnımızın akıyla, halkımızın teveccühüyle, teşkilatlarımızın desteğiyle sandıktan zaferle çıkmak istiyorum." şeklinde konuştu.

'ARVAS, GÖREVİ KABUL ETMEK İSTEMİYOR'
Öte yandan, Arvas Ailesi'ne yakın bir isim Halktv.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Abdulahat Arvas bu görevi kesinlikle kazanmak istemiyor. Çünkü bu hak edilmiş bir durum olmaz. Abdulahat Arvas da böyle bir görevi kesinlikle kabul etmek istemiyor. Ancak, büyük bir baskı altında olduğunu ifade edebiilirim" diye konuştu. Aynı kaynak, konuya ilişkin 'krizin' ise sürdüğüne işaret etti.

ARVAS: SOKAĞA ÇIKAMAM
Bugün, bir süre Van Valiliğinde olduğu öğrenilen Arvas'ın, yakın çevresine "Ben bu görevi kesinlikle almak istemiyorum. İstiyorsa vali görevi alsın. Ancak, benim bu görevi almam halinde sokağa çıkamam" dediği kaydedildi.

Kaynak:halktv.com.tr