Özgür Özel'den Olcay Kılavuz Açıklaması!

Özgür Özel'den Olcay Kılavuz Açıklaması!
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel, Sinan Ateş cinayetine ilişkin Devlet Bahçeli'nin açıklamaları ve Olcay Kılavuz'un görevden alınmasına ilişkin konuştu. Özel, "Birileri CHP ile MHP kavga etsin istiyor. Görevden alma, partinin grup danışmanlığı görevine son verme hesap sorma biçimi değildir." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ”21. Yüzyılda Yeni Sosyal Demokrat Belediyecilik” paneli sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BİRİLERİ CHP VE MHP KAVGA ETSİN İSTİYOR"

Özel, “Bazı odaklar Cumhuriyet Halk Partisi ile kavga etmek istiyorlar. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, CHP ile kavga etmediğinde içeride bir sorun daha görünür oluyor. Onlar bir düşman yaratmak kavga etmek ve ilgiyi oraya toplamaya çalışıyorlar. Benim ilgim ise başkentin orta yerinde torbacılara vurdurulan Sinan Ateş’in evlatlarıdır ve eşidir. Ve o cinayetin üstünü bir ittifak ya da bir partinin içi karışmasın diye tartışmalar olmasın diye o cenazeyi yerde bırakan anlayışlarla mücadele ediyorum.

"GÖREVDEN ALMAK HESAP SORMAK DEĞİLDİR"

Benle kavga ederek sorumluluklarını gizleyemezler. Bir camiayı bütün olarak töhmet altında bırakmamak için o partideki konuyla ilişkin kim varsa hesap vermelidir. Geçmiş dönem milletvekilinin adı alındığında da ‘kumpas’ diyorlardı. Dün sayın Yerlikaya’nın ziyareti sonrasında görevden alma gerçekleşti. Görevden alma, partinin grup danışmanlığı görevine son verme hesap sorma biçimi değildir. Hesabı hepimiz adına mahkemeler sorar.” dedi.

"KİMSE KİMSEYİ TEHDİT ETMESİN"

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokak hayvanlarını uyutmaya dair açıklamasına ilişkin soruyu yanıtlayan Özel, şöyle konuştu:

“Bir sonraki adımı kanun teklifinde görmemek isteriz. Bir sonraki adımın ne olduğu belli. Ama bu bir sonraki adımla kimse kimseyi tehdit etmesin. O bir sonraki adıma psikolojik ve toplumsal bir zemin hazırlanmasın. Yapılacak iş bugüne kadar devlet iradesiyle bir an önce yapılması gereken ve ertelenen kısırlaştırılma kampanyasının 81 ilde 973 ilçede bir an önce başlatılmasıdır. Kaynak yok diyenlere kendi milletvekillerinin dört yıl önce altına imza attıkları Meclis’in araştırma komisyonu raporunun 101. sayfasının hatırlatıyorum

"ÖLÜM ÇARE DEĞİLDİR"

‘Hayvan Hakları Fonu’ kurulması gerekiyor. Bu fona vergilerden katkı yapılması gerekiyor. Bu fonla da bir kısırlaştırma yapılması gerekiyor. Ölüm son çare değildir. Ölüm denince bu topraklarda herkesin tüyleri diken diken olur ‘Allah geçinden versin’ denilir. Ölümün vadesini öne çekmek fanilerin işi değildir. Birilerinin kararıyla bu topraklarda milyonlarca canın katledilmesine asla izin vermeyiz.”