Özgür Özel Seçim Döneminde Kızdıran Vekile Kapıyı Gösterdi...

Özgür Özel Seçim Döneminde Kızdıran Vekile Kapıyı Gösterdi...
CHP lideri Özgür Özel, partisinin kapalı grup toplantısında milletvekillerine “Kurultay öncesi tartışmalar bitsin. Uyumlu olmayan gider” diyerek Mersin Milletvekili Ufuk Çakır'ı ima etti. Çakır’ın CHP’den istifa ederek Saadet meclis grubuna geçeceğini meclis grubunun düşmemesi için Saadet'e geçen Ali Fazıl Kasap’ın da CHP’ye geri döneceğinin mesajını verdi.

CHP lideri Özgür Özel, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'in grup başkanvekili seçilmesinin ardından milletvekilleriyle kapalı grup toplantısında bir araya geldi.

ozgur-ozel-secim-doneminde-kizdiran-vekile-kapiyi-gosterdi.jpg

Özgür Özel, milletvekillerine partinin yol haritasına ilişkin bilgi verirken, CHP'nin 31 Mart seçimlerinde birinci parti çıkmasında tüm parti örgütünün emeğinin önemine vurgu yaptı. Aynı zamanda milletvekillerinden beklentilerini de sıraladı.

Özgür Özel, partide genel başkanlık yarışı sırasında yaşanan tartışmalara ve ayrılıklara atıfta bulunarak, seçim öncesi kendisiyle uyumlu çalışmakta zorlanan veya yanında durmayan milletvekillerinin bundan kaygı duymaması gerektiğini ifade etti. "Artık hepimiz önümüze bakalım" diyerek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Özel'in milletvekillerine verdiği birlik ve uyarı mesajları özetle böyleydi;

“Geçmişteki tartışmaları geride bırakalım. O tartışmalar bitsin artık. Asıl önemli olan bundan sonraki performanslar ve partinin, ülkenin geleceği için gösterilecek çabadır.

Partinin bütünlüğüne aykırı hareket eden, parti yönetimiyle uyumlu çalışmayanlarla yol almak zordur. Parti içi uyumu bozanlarla ilgili tedbirler alınacak, gerekirse disiplin süreci başlatılacak. Partinin birliğinden, bütünlüğünden taviz vermem söz konusu olamaz.”

MERSİN VEKİLİ UFUK ÇAKIR CHP’DEN SAADET'E GEÇİYOR

Özgür Özel, CHP'de izin verilmemesi gereken bir durumu milletvekilleriyle paylaşarak, partinin ilkelerine dikkat çekti.

31 Mart seçimleri öncesinde aday belirleme sürecinde parti meclisi toplantısına aniden gelerek yüksek sesle PM üyeleriyle tartışan ve kendi desteklediği ismin aday yapılmadığı için CHP yönetimini eleştiren Mersin Milletvekili Ufuk Çakır'ı ima ederek gündeme getirdi.

Özel, Çakır'ın CHP'den istifa ederek Saadet meclis grubuna geçmesini beklediğini belirtirken, Saadet grubunun düşmemesi için Saadet'e geçen Ali Fazıl Kasap'ın da CHP'ye geri döneceğinin bilgisini verdiği öğrenildi.

Etiketler :