Osman Gökçek'in Yüzündeki İfadeyi Değiştiren Yanıt!

AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, CHP'yi tarihi ile suçladı. Gökçek'in sözlerine CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'dan sert tepki geldi.

AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, CHP'yi tarihi ile suçladı. Gökçek'in sözlerine CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın'dan sert tepki geldi. Gökçek ve Günaydın arasında yaşanan tartışma, Genel Kurul'da gerginliğe neden oldu.

'SİZ ANKARA'YI PARSEL PARSEL SATMIŞ BİR AİLESİNİZ'

Gökçek, konuşmasında, CHP'nin 1950'li yıllardaki iktidarını eleştirerek, "CHP döneminde Ankara'yı parsel parsel satmışlar, Ankara'yı çirkinleştirmişler" dedi.

Gökçek'in sözlerine CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, "Siz Ankara'yı parsel parsel satmış bir ailesiniz. Yargılanmanız lazımken burada oturup millete laf ediyorsunuz" diyerek yanıt verdi.

Günaydın, Gökçek'e, "Bir hukuk devletinde olsaydık sen ve baban ömrünü hapiste geçirirdi. Bugünler geçecek, memleket hukuk devleti olduğunda bunların hesabını size şakır şakır soracağız" dedi.

Gökçek, Günaydın'ın sözlerine karşılık olarak, "Beni tehdit mi ediyorsun? Sen kimsin ki bana hesap soruyorsun?" dedi.

'YETER ARTIK, YETER!'

CHP'li milletvekilleri, Gökçek'e tepki göstererek, "Yeter artık, yeter!" diye bağırdı.

"JELİBON, HIRSIZ..."

CHP’li Veli Ağbaba ise AKP’lilere "Babasını görevden alırken de alkışlıyordunuz, kutlarım sizi" derken, DEM Partili Mahmut Dindar ve Kamuran Tarhan da "Jelibon, Ankara’yı ki peşkeş çekti, parsel parsel" derken Meral Danış Beştaş "Babasını görevden alanlar, oğlunu alkışlamak için bir sıraya girdiler. Parsel parsel Ankara'yı satanların desteklendiğine tanıklık ettik" dedi.

Osman Gökçek ise sataşma gerekçesiyle yeniden söz aldı ve "Her tartışmada babamla alakalı konuları getirerek dar görüşünüzden dolayı sizleri kınıyorum" deyince DEM Partili Dilan Kunt, "Yaptığınız hırsızlıkları konuş" dedi. Mahmut Dindar da "Babanın çaldığı paraları getir" dedi. CHP’li Orhan Sümer de Gökçek’e "Sus lan, ağzını açma, babanın parsel parsel sattıklarının cevabını ver, terbiyesiz adam" diye bağırdı. CHP’li İsmet Güneşhan da "Sen kim ahlak kim?" diye sordu. CHP’li Hasan Öztürkmen Gökçek’e "Senin o haram lokma geçmiş boğazına CHP sığmaz. Baba niye görevden alındı?" diye bağırdı.

Tartışmanın ardından Genel Kurul'da oturum devam etti.

Etiketler :