Kopyala yapıştır yargı: CHP'li vekil gazeteci yapıldı

CHP'li Özgür Karabat'ın AKP'li Vahit Kiler ve Halkbank ortaklığıyla vurgun yapıldığına yönelik iddiaları gündem olmuştu. Karabat, Halkbank ve AKP'li Kiler ile ilgili attığı tweetlere bir erişim engeli daha geldiğini, mahkeme kararında kendisinin gazeteci, tweetlerinin de haber olarak değerlendirildiğini ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, AKP'li vekil Vahit Kiler ve Halkbank ortaklığıyla yapılan vurgunu paylaşmıştı.

AKP'li vekil Vahit Kiler'in şirketi Kiler GYO'nun, 2015 yılında borçları karşılığında Halkbank'a 100 milyon dolara sattığı Sapphire Alışveriş Merkezi’ni 48 milyon dolara yeniden almasını gündeme getiren Karabat, Halkbank ve Kiler hakkında attığı tweet'lere erişim engeli getirildiğini duyurmuştu.

Karabat, Halkbank ve AKP'li Kiler ile ilgili attığı tweetlere bir erişim engeli daha geldiğini, mahkeme kararında kendisinin gazeteci, tweetlerinin de haber olarak değerlendirildiğini ifade etti.

Karabat'ın paylaşımları şu şekilde:

1) Halkbank ve Vahit Kiler ile attığım tweetlere bir erişim engeli daha geldi. Mahkeme karar alırken de beni gazeteci, tweetlerimi de haber olarak değerlendirmiş. Şu kararı okuyun lütfen.

fn3jzy1x0aac4yt.jpg

2) Kamu bankalarındaki yolsuzlukları görmeyen yargı öyle bir şaşı hale gelmiş ki, benim bir milletvekili olarak paylaşımlarımı bir haber olarak görüyor. Tweetleri kim atmış açıp bakmak yerine, kopyala-yapıştır karar alıyor.

3) Ben aynı zamanda Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu üyesi bir milletvekiliyim. Halkbank üzerine elbette konuşacağım. Yargıya tavsiyem, ifade özgürlüğünü kısıtlarken daha makul bahaneler uydurun. Daha fazla rezil olmayın.

Etiketler :