Ekrem İmamoğlu Çağrı Yaptı Murat Kurum Kaçtı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin mevcut adayı Ekrem İmamoğlu, bugün Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u ziyaret etti. Görüşmenin ardından ikili kamera karşısına geçti. Gazeteciler Ekrem İmamoğlu'na AKP'nin İBB adayı Murat Kurum ile bir TV programında karşı karşıya gelip gelmek istemediği soruldu. İmamoğlu canlı yayın çağrısı yaparken Kurum, "Samimi değil" yanıtını verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarına hız verdi. İmamoğlu, Anadolu yakasında vatandaşlarla bir araya gelmeden önce Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u ziyaret etti.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde bir araya gelen ikili basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen İmamoğlu ve Koç, gazetecilerin sorusunu yanıtladı.

whatsapp-image-2024-03-01-at-11-45-54-1-001.jpeg

"MURAT KURUM İLE TV PROGRAMINDA KARŞI KARŞIYA GELİR MİSİNİZ?"

Ekrem İmamoğlu'na “Dün bir televizyon programında rakibinize, bir TV programında karşı karşıya gelip gelmek istemediği' soruldu. "Karşılıklı projeleri konuşmak adına böyle bir programa nasıl bakarsınız? Bir davetiniz var mı Sayın Kurum’a” sorusuna İBB Başkanı İmamoğlu, şu yanıtı verdi:

"Sayın Kurum'a davet ya da davetiye deyince, bazen çok karmaşık cevaplar verebilir ama ben net söyleyeyim. Elbette bir arada olmaktan ve konuşmaktan, İstanbul'u paylaşmaktan, İstanbul'la ilgili karşılıklı yorum yapmaktan her zaman mutlu olmuşuzdur. Bunu değerli bulmuşuzdur. Elbette ki medeni bir ülkede, medeni bir şehirde, medeniyetin beşiği İstanbul'da, İstanbul için bir süreç ve yarış oluyorsa, böylesi bir ortama ben elbette ki ‘evet’ derim. Tereddütsüz olumlu karşılarım. Tabii ki ona göre ortam, ona göre koşullar teknik insanlar tarafından konuşulur. Benim için tartışılacak bir tarafı yok."

2.jpeg

KURUM'DAN CANLI YAYIN YANITI

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Murat Kurum, dün katıldığı TRT Haber yayınında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alırken “Benimle proje konuşamaz. Sadece İstanbul’u konuşamaz çünkü bilmiyor” demişti.

Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın çağrısına AKP'nin İBB adayı Murat Kurum'dan yanıt geldi. Kurum, İmamoğlu'nun teklifinin 'samimi' olmadığını ileri sürerek şunları söyledi:

"Ekrem Bey'in İstanbul'u bütüncül bir özne olarak görmesi lazım. İstanbul'u görmeyenler bugün İstanbul'u bizle konuşmak istemeleri çağrısı samimi çağrı değil. İstanbul'un sorunları konuşulacaksa biz her projeyi her ortamda konuşmaya hazırız. Ama maalesef karşıdaki anlayış farklı farklı gündemleri geçmiş 5 yılda olduğu gibi yine bu güne taşımak olduğu için yine bir senaryo peşinden koşmak olduğu için bu çerçevede bakış açısı samimi değil."

Etiketler :