DEM, İstanbul'dan Hakkari'ye Yürüyecek!

DEM, İstanbul'dan Hakkari'ye Yürüyecek!
DEM Parti, İstanbul'dan Hakkari'ye yürüyüş başlatacak. Yürüyüşün 6 gün sürmesi bekleniyor. Yürüyüş güzergahında bulunan yerleşim yerlerinde halk buluşmaları da gerçekleştirilecek. Tüm kentlerden sivil toplum ve demokratik kitle örgütlerinden isimlerin de yürüyüşe katılacağı öğrenildi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), "Kayyım Gaspına Karşı Yeni Eylem Planı" kapsamında İstanbul'dan Hakkari'ye yürüyüş başlatacak.

Hakkari Belediye Eşbaşkanı Mehmet Sıdık Akış'ın tutuklanmasından sonra toplanan belediye meclisi, başkanvekili seçmişti. Hakkari Belediye eşbaşkanı ve meclis üyelerinin yer aldığı bir heyet oluşturularak, kayyıma karşı Ankara ve İstanbul'da bir dizi ziyaretlerde bulunacak.

Siyasi partiler ve sivil toplum örgütleriyle görüşecek olan heyet, 27-28 Haziran'da Ankara’da olacak, 29 Haziran'da İstanbul'da düzenlenecek mitinge katılacak, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da da İstanbul’da temaslarda bulunacak.

İstanbul'dan Hakkari'ye yürüyüş başlatılacak.İradeye Saygı Yürüyüşü'ne katılanlar, buradan kitlesel bir şekilde Hakkari’ye uğurlanacak. Yürüyüşçüler, 196 kilometre boyunca yürüyecek. Yürüyüşün 6 gün sürmesi bekleniyor.