CHP'li Bulut SHP İddialarına Ateş Püskürdü! "İhanet..."

CHP'li Bulut SHP İddialarına Ateş Püskürdü! "İhanet..."
CHP'li Burhanettin Bulut, Sosyal Demokrat Halkçı Parti'nin (SHP) yeniden kurulmasının amacının partisine yönelik ise bunun 'ihanet' olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Halk TV'de Gözde Şeker'in sunduğu Yeni Bir Sabah programına konuk oldu. CHP'li Burhanettin Bulut, yeniden kurulan SHP'ye ilişkin Şeker'in sorusuna yanıt verdi. Bulut, parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında söylenildiği gibi uzunca konunun konuşulmadığını açıkladı.

Bulut, eski SHP'nin genel başkanlığını yürüten Murat Karayalçın'ın da dinlenilmesi gerektiğini belirtti. Bulut, SHP'yi kuranların amacı da partisinin iç meselelerine yönelik bir hamleyse bunun sadece CHP'ye değil Türkiye'ye ihanet olacağını söyledi.

"KURULTAY YA DA TÜZÜKLE İLGİLİ BİR ŞEY SÖYLESEM TOPLUM YUH DER"

Bulut, CHP'nin 47 yıl sonra birinci parti olarak çıktığını ve yurttaşı ağır bir sefalete sürükleyen ekonomik krize vurgu yaparak şunları da söyledi:

"Tüm bunlar varken ben SHP ile ilgili Kurultay ile ilgili ya da tüzükle ilgili bir şey söylemeye kalksam toplum size yuh der size yazık der. Bu kadar umut bağlamış bir topluma kendi iç meselelerimizle çıkmamız hem bu ülkeye hem bu partiye ihanet"