CHP'de '160 Milyon Liralık Borç' Şoku

CHP'de '160 Milyon Liralık Borç' Şoku
CHP Kurultayı geride kaldı, Genel Başkanlığa seçilen Özgür Özel ile birlikte yeni bir dönemin kapıları açılmış oldu. Ancak CHP Genel Merkezi'nin koridorlarında 160 milyon liralık borç konuşuluyor.

Özgür Özel'in Genel Başkanlık koltuğuna oturmasından sonra CHP'de yeni yönetim aktif bir muhalefet için kolları sıvadı.

Ancak eski yönetimden devrolunan hesaplarda ortaya çıkan ancak kimlere verileceği belirsiz 160 milyon liralık borç henüz esrarını koruyor.

Borç paraların kim tarafından nerelere harcandığı bilinmiyor. Kulislerde dolaşan fısıltılara göre paraların Genel Başkanlık yarışı sırasında Kılıçdaroğlu'nun bir kurmayı tarafından trol hesaplar oluşturmak için kullanıldı. Genel Merkez binasında bu kurmay ile aynı katta bulunan 5 odanın trollere ayrıldığı iddia ediliyor. Kurultaydan sonra ortalarda görülmeyen trollerin şu anda nerede oldukları bilinmiyor. Ancak borç paraların bu trol hesapların sahiplerine ödendiği iddialar arasında yeralıyor.

Borç milyonlarla ilgili işaret fişeğini yakan ise Kurultaydan sonra Genel Merkez'e gelen 20'şer milyon liralık iki ayrı fatura oldu. Toplam 40 milyon liralık faturanın reklam harcaması ile oluşan borç olduğunu öne süren iki ayrı şirket CHP'den para istedi.

Ancak çok ilginç bir gelişme yaşandı. Yapıldığı iddia edilen iş ile ilgili herhangi bir sözleşmenin bulunmadığı belirlenirken hangi hizmetin alındığı da somut olarak anlaşılamadı.

Bu nedenle Genel Merkez yönetimi iki faturayı ödemeyi reddetti. Kulis bilgilerine göre Genel Merkez'e sürekli her biri milyonları bulan bu tür sözleşmesi olmayan ödeme istekleri geliyor. Bu konudaki soruşturmanın tamamlanmasından sonra bir açıklama yapılması da planlanıyor.

CHP'de kimlere ne kadar para verildiğini ortaya çıkartmak için başlatılan çalışmaların ise sonlara gelindiği belirtiliyor.

Halktv.com.tr bağımsız gazetecilik anlayışının bir gereği olarak CHP'deki kayıp 160 milyon liralık borcun izini sürmeye devam edecek.