Bugüne Kadarki Tüm Anket Sonuçlarını Geride Bıraktı!

Bugüne Kadarki Tüm Anket Sonuçlarını Geride Bıraktı!
Siyaset sahnesinin en tanındık isimlerinin beğeni düzeylerini ortaya koyan anket sonucu ses getirdi. Ankete göre en beğenilen isim için "Şimdiye kadarki ölçümlerin en yüksek seviyesi" değerlendirmesi dikkat çekti.

Son yapılan Metropoll Araştırma'nın anketi, Türkiye siyaset sahnesinin tanınmış isimlerinin beğeni düzeylerini ortaya koydu ve dikkat çekici sonuçlar elde edildi. Anket sonuçlarına göre, bazı siyasi figürler tarihî düzeyde beğeni oranlarına ulaştı.

Anket Sonuçları:

Mansur Yavaş: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ankette en yüksek beğeni oranına ulaşarak, katılımcıların yüzde 65,8'inin beğenisini kazandı. Bu oran, şimdiye kadarki ölçümlerin en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

Ekrem İmamoğlu: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 52,8 beğeni oranı ile ikinci sırada yer aldı. İmamoğlu, 2023 seçimlerinde Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak dikkat çekmişti ve 2028 cumhurbaşkanlığı için güçlü bir aday olarak görülüyor.

Recep Tayyip Erdoğan: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 38,3 beğeni oranı ile üçüncü sırada yer aldı. Katılımcıların yüzde 5,1'i Erdoğan için "Ne beğeniyorum ne beğenmiyorum" derken, yüzde 0,3'ü "Tanımıyorum" dedi ve yüzde 2,9'u fikir belirtmedi.

Özgür Özel: CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yüzde 36,2 beğeni oranı ile listede yer aldı. Yerel seçimlerde elde ettiği başarılar, beğeni oranının artışına katkıda bulunmuş olabilir.

Fatih Erbakan: Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, ankette "Ne beğeniyorum ne beğenmiyorum" diyenlerin en çok olduğu siyasi isim oldu ve beğeni oranı yüzde 33 seviyesinde kaydedildi.

Devlet Bahçeli: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, listenin beşinci sırasında yer aldı. Katılımcıların yüzde 25'i Bahçeli'yi beğendiğini belirtirken, yüzde 67,6'sı beğenmediğini kaydetti.

Meral Akşener: İYİ Parti'nin kurucusu ve eski genel başkanı Meral Akşener, anket sonucunda "En beğenilmeyen" siyasilerden biri oldu. Katılımcıların sadece yüzde 9,7'si Akşener'i beğendiğini ifade etti.

MetroPOLL Araştırma Yöneticisi Özer Sencar, anket sonuçları hakkında, Mansur Yavaş'ın beğenisinin şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını, Ekrem İmamoğlu'nun mevcut durumunu koruduğunu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın beğenisinin yüzde 40'ın altına düştüğünü belirtti. Özgür Özel'in beğeni oranının ise artış yönünde değiştiğini ekledi.