Bakan Soylu: İstanbul seçimlerini kaybettiğimiz zaman ağlamıştım

Bakan Soylu: İstanbul seçimlerini kaybettiğimiz zaman ağlamıştım
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul seçimlerini kaybettikleri zaman ağladığını söyledi.

CNN Türk'te gazetecilerin sorularına yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasını öğrendikleri zaman İmamoğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sarılmasına değinerek şunları söyledi:

"Sayın Bahçeli doğru bir açıklama yapmış. Başka bir partinin genel başkanı ile kucaklaşmaya o partinin genel başkanı üzülmez mi? Ben İstanbul seçimlerini kaybettiğimiz zaman üzülmüştüm, ağlamıştım. Burada hizmetlerimizi yapmaktan yoksun olacaktık bunu hiç anlayamayan birine bırakmakta ayrıyeten üzücüydü. Ben çok fazla siyasetçi ile çalıştım, siyasetin kendisine, üslubuna hakimim. Bu yapılan o partiye haksızlıktır ve bu hiç onların umurlarında değil. Siyaset ciddi bir iştir, ciddiye alınmalıdır. Ben bir eleştiriye maruz kaldığımda içeriden ne yanlış yaptım diye düşünüyorum, onlar bunu düşünemiyorlar."

Bahçeli ne demişti?

Bahçeli Mersin'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "Birbirlerine kazık atanların, yargı kararını kucaklaşarak ve sevinç çığlıkları içinde karşılayanların, 'Yeni başlıyoruz' diyenlerin gizli kapaklı işler çevirdiğini görmek için sadece kör değil, akli ve zihni melekeleri de kaybetmek lazımdır. İmamoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak sivriltmeye çalışan, Kılıçdaroğlu'na çalım üstüne çalım atmak için her durumda istifadeye çalışan siyaset bezirganlarının Altılı Masa'ya dinamit fırlattığı ayan beyan ortadadır. Bu tipler siyasetin en güvenilmez simalarıdır. Kılıçdaroğlu'nu tuzağa düşürmek amacıyla manevra yapanlara en iyi cevabı CHP'ye oy veren kardeşlerim verecektir. Saraçhane kumpası tutmaz, sahte mağdurlara, ucuz kahramanlıklara, kağıttan kaplanlara, mahkeme salonlarından siyaset çıkarmaya niyetlenen bukalemun siyasetçilere Türk milleti hiçbir şekilde değer veremez, vermez" demişti.