Bahçeli'den Mehmet Şimşek'i Kızdıracak Sözler! Asgari Ücrete Zam Var Mı Diye Sordular

Bahçeli'den Mehmet Şimşek'i Kızdıracak Sözler! Asgari Ücrete Zam Var Mı Diye Sordular
MHP lideri Devlet Bahçeli Kızılcahamam'da Ülkü Ocakları il başkanlarına yönelik eğitim programına katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli asgari ücret hakkında konuştu. Türkiye'nin gündemine oturan, sokak hayvanlarını uyutma planına ilişkin görüşleri sorulan Bahçeli, yine çok konuşulacak açıklamalara imza attı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın ‘asgari ücrete ara zam yapılmayacağı’ açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Asgari ücretle muhatap olan insanların refah seviyesini yükseltmek, bu ülkede yaşayan her insanın asli görev olması lazım. Onun için buna benzer teklifler geldiği zaman biz gerekli katkıları sağlarız" dedi.

IŞIKHAN DA YOK DEMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zam konusunda yeni bir açıklama yaparak, geçen yıl belirlenen asgari ücretin bir yıl boyunca geçerli olduğunu ve bu süre zarfında ara zam yapılmayacağını belirtti. Bakan Işıkhan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Geçen yıl belirlenirken 1 yıl diye belirlendi. İşveren sendikalarımızla görüşürken bu konuda anlaşmaya vardık, bir yıllık olacak dedik."

Merkez Bankası (MB) yöneticileri, hükümete ‘açık mektup’ göndererek ‘asgari ücretin yılda bir kez güncellenmesinin kritik önem taşıdığını’ söylemişti.

ŞİMŞEK DE KARŞI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de ekonomi politikalarının tutturulması için asgari ücret artışına karşı olduğu biliniyor.

KİM UYUTACAK, NE KADAR UYUTACAK?

Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde Ülkü Ocakları il başkanlarına yönelik eğitim programına katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, öğle yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi. Bahçeli, sokakta yaşayan hayvanlarla ilgili kanun taslağına ilişkin, "Farklı farklı düşünenler de var; ama buna bir çözüm üretebilmek için bir ağız birliği de var. Zannediyorum Meclis'te veya hükümet nezdinde konu ele alınacak" dedi.

bahceli-sokak-hayvanlari-uyutma.jpg

Sorunun çözümüne yönelik önerilen yöntemi tam olarak bilmediğini kaydeden Bahçeli, "Uyutulunca nasıl uyutulacak? Ne kadar uyutulacak? Kim uyutacak? Sınırı ne kadar? Bunları bilen yok. Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz, öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar, herkes de görür. Tartışma çok farklı konulara gidiyor. İnsanları sevmekten uzak kalanların hayvanları sevmeye yönelmeleri, acaba insanları sevmekteki güçlükten mi kaynaklanıyor? Onu da bilmek lazım" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da öğle yemeğinde gazetecilerle bir araya geldi.

Soruları yanıtlayan Bahçeli, sokak hayvanları ile ilgili tartışmalara ilişkin,"Sokak hayvanları ile alakalı çok önemli tartışmalar başladı. Farklı farklı düşünenler de var; ama buna bir çözüm üretebilmek için bir ağız birliği de var. Zannediyorum Meclis'te veya hükümet nezdinde konu ele alınacak. Belediyeler üzerinde de tasarruflar sağlanacak. Buna da bir son verilecek herhalde. Çünkü çok tehlikeli boyutlara ulaştı. Önerilen şekli tam bilmiyorum. Uyutulunca nasıl uyutulacak? Ne kadar uyutulacak? Kim uyutacak? Sınırı ne kadar? Bunları bilen yok. Hayvanların sevgisi üzerinden çok aşırı derecede yorum yapanlar, şimdi sokak hayvanlarından şikayet etmeye başladı. Demek ki hudutsuz, sınırsız sevgi, bir şeye yaramıyor. Ben televizyonlardaki tartışmaları dinliyorum. Türkiye ikiye bölünmüş vaziyette, ağırlık kazanan şey ise köpeklerin uyutulması mevzusu. Türkiye'nin neresine giderseniz gidiniz, öğlen sıcaklığında mutlaka uyurlar, herkes de görür. Tartışma çok farklı konulara gidiyor. Türkiye ve dünyada çok şeyler oluyor. İnsanlar açlıkla, işsizlikle, kimsesizlikle, birçok olayla karşı karşıya geliyor. İnsanları sevmekten uzak kalanların hayvanları sevmeye yönelmeleri acaba insanları sevmekteki güçlükten mi kaynaklanıyor? Onu da bilmek lazım" değerlendirmesinde bulundu.