AKP’lilerin Hedef Gösterdiği MHP’li Belediye Başkanı

AKP’lilerin Hedef Gösterdiği MHP’li Belediye Başkanı
Karabük’te uzun süredir devam eden AKP ve MHP kavgasında, MHP’li Belediye Başkanı Rafet Vergili AKP’li troller tarafından hedef gösterildi. AKP’liler tarafından linç edilen Vergili sesizliğini Halktv.com.tr'ye bozdu.

ALİ MACİT

Karabük'te Cumhur İttifakı'nın ortakları AKP ve MHP, seçime kendi adaylarını göstererek ayrı ayrı giriyor. Mevcut başkan Rafet Vergili'nin MHP'nin adayı olarak yeniden girdiği seçimde AKP'nin adayı ise Özkan Çetinkaya oldu. AKP'nin Çetinkaya’nın adaylığını açıklamasına en sert tepki MHP’li belediye başkanı Rafet Vergili’den geldi. Vergili, Çetinkaya'yı, okuduğu üniversite nedeniyle FETÖ’cü olmakla suçladı. Vergili, geçtiğimiz günlerde de AKP’yi eleştiren konuşmalarının arından AKP’li trollerin hedefi haline geldi. Vegili, sessizliğini Halktv.com.tr'ye bozdu.

“TROLLERİNE SÖYLETİYORLAR”

Şu an bir linç kampanyasının içinden geçiyorsunuz, AKP’li troller sizi hedef haline getirdi. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?

“Karabük’te sözde Cumhur İttifakı’na laf söylemiyorlar ama trollerine ve gazetecilerine Milliyetçi Hareket Partisi’ne her şeyi ama her şeyi söylüyorlar. Bunların elindeki en büyük koz, ‘biz bir şey söylemiyoruz’ ama trollerine söyletiyorlar. Bir de hem ittifakla hem de benim şahsımla ilgili çok yalan yanlış ve doğru şeyler söylemiyorlar.”

Geçtiğimiz günlerde sizin FETÖ’cü dediğiniz AKP’li belediye başkan adayı Özkan Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile poz verdi. Bu aslında size verilen bir cevap değil mi?

“O fotoğraf baya bir mesaj. Bunu söylediğimiz zaman birileri baya bir saldırıyor, saldırsın. Ben doğruları söylüyorum. Cumhurbaşkanıyla paylaştığı Alfred Üniversitesi olayı tamamen birilerine mesaj vermek.”

“BÜTÜN HESAPLARI RANT HESABI”

Çevre illerde Cumhur İttifakı tek aday üzerinde anlaştı. Siz de 15 senedir Karabük Belediye Başkanısınız. Neden Karabük’te Cumhur İttifakı sizin üzerinizde anlaşmadı?

“Bu arkadaşlar seçim kazanabileceklerini düşündüler. Seçim kazanırlarsa biz de siyasetten çekilirsek meydanı boş bulacaklar. Meydanı boş buldukları zaman siyasi olarak büyüklük, ağabeylik pozisyona gelip, istediklerini yapmayı düşünüyorlar. Şimdi bunların bütün hesabı rant hesabı.”

Nasıl bir rant?

“Karabük Belediyesi, Türkiye’deki en zengin il belediyelerinden biri. Gayrimenkul zengini bir belediye. Ben, o kadar yer aldım, yurt yaptım. Bizim bugün duran varlıklarımız değerlendirmeye alınmış olsun, biz bugün çoğu holdingden bile güçlüyüz. Belediyenin varlıkları değerlendirmeye alınmaz o ayrı. O yüzden rakamları küçük duruyor yoksa trilyonları geçecek malımız var; Karabük gibi bir yerde. Şimdi herkes gözünü buraya dikmiş, bu paralara dikmiş, bunun nasıl paylaşırızın peşinde. Ali Bey Allah aşkına size soruyorum: Kendi dayısının şirketinde yetki alamamış birine nasıl Karabük’ün yönetme yetkisi verilecek? Ben bunu soruyorum sonra troller saldırıyor.

AK Parti Belediyeciliğinin eli değmeli bütün programını bunun üzerinden yönetiyorlar. E daha önce değdi. Benden önce AK Parti yönetiyordu. Şimdi sizin eliniz değdi ne yaptınız peki? Biz ne yaptık peki? Ne çaldırdık, ne çırptırdık, kimseye bir yeri peşkeş çekmedik.”

Sayın Devlet Bahçeli’nin size karşı olan sevgisi ve saygısı çoğu kişinin bildiği bir şey bu kapsamda Ankara’dan bir telefon geldi mi pekiler üzerine?

“Yok gelmedi, gelmez yani. Onları (AKP’liler) söylemesiyle olmaz. Onların amacı da bu zaten. Genel Merkez’e sürekli şikayetler gönderiyorlar, Genel Merkez’den bize, bize bir sözde gelmez lafta gelmez. Ben yerel siyasetçiyim. CHP’li de İYİ Partili de Karabük’te bana oy veriyor. Herkese saygım sonsuzdur, siyaseti Ankara’dakiler yapsın, ben Karabük için çalışmaya devam edeceğim. Benim dertim Karabük.”

NE OLMUŞTU?

Karabük'te Cumhur İttifakı'nın ortakları AKP ve MHP, seçime kendi adaylarını göstererek giriyor. Mevcut başkan Rafet Vergili'nin MHP'nin adayı olarak yeniden girdiği seçimde AKP'nin adayı ise Özkan Çetinkaya oldu. AKP'nin Çetinkaya’nın adaylığını açıklamasına en sert tepki MHP’li belediye başkanı Rafet Vergili’den geldi. Vergili, Çetinkaya'yı, okuduğu üniversite nedeniyle FETÖ’cü olmakla suçladı. AKP’li Çetinkaya tarafı, FETÖ iddiaları hakkında sessizliğini korurken Vergili’ye meydan okurcasına bir fotoğraf verdi. AKP’nin geçtiğimiz günlerde açtığı AKP Kongre Merkezi’nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile poz veren Çetinkaya, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini aldık. Sayın Cumhurbaşkanımızın Karabük’ümüze, tüm hemşehrilerimize çok selamları var. Her zaman dediğimiz gibi 2024 yılı ve sonrası güzel Karabük’ümüzün güzel yılları olacak.” dedi.

Etiketler :