Boş Meydanda Balkon Konuşması Yaptı!

Seçim sonuçlarında büyük yenilgiye uğrayan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu. Erdoğan,"31 Mart bizim için bir bitiş değil dönüm noktasıdır. Mayıs seçimlerindeki zaferimizden sonra bu seçimlerde umduğumuzu bulamadık. " dedi yenilgiyi bu sözlerle kabullendi.

Seçime hezimete uğrayışının ardından sessizliğini bozan Erdoğan ilk kez konuştu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı balkon konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Kıymetli yol arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Şahsıma sizler gibi vefakar yol arkadaşları veren Allah'ıma hamd ediyorum. 31 Mart seçimlerini demokrasimize yakışacak şekilde tamamladık. Seçim atmosferine gölge düşürecek hadiseler yaşanmadı. Ciddi bir sorun yaşanmadı. Türk demokrasisi kendini bir defa daha ispat etti. Seçimler demokrasinin en kritik günleridir. Millet iradesi sandıkta tecelli eder. Millet siyasetçiye mesajını sandıkta iletir. "

31 Mart bizim için bir bitiş değil dönüm noktasıdır. Sonuçlardan bağımsız olarak kazanan milli irademizdir. Kazanan adaylardan önce Türkiye olmuştur. Uğruna ağır bedeller ödediğimiz demokrasimiz olmuştur.

"UMDUĞUMUZU BULAMADIK"

"Kardeşlerim bu saatte buraya gelen size çok teşekkür ederim. Belki de şimdi evde sahura kadar dertleşip hasbihal edeceksiniz. Sonuçların hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Aziz milletim bu seçimler 18. sandık imtihanımızdır. Hep başardık hep başararak devam edeceğiz. Bne sizlere inanıyorum bu yolda sizlerle inşallah kazanarak devam edeceğiz. Mayıs seçimlerindeki zaferimizden sonra bu seçimlerde umduğumuzu bulamadık. Bu seçime de yoğun bir şekilde çalıştık. AKP gece gündüz demeden seçim için sahadaydı."

"ÖZELEŞTİRİ YAPACAĞIZ"

"Sayın Devlet Bahçeli'ye, MHP'li kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Biz siyasi hayatımız boyunca milletin çizdiği istikametten ayrılmamış bir kadroyuz. Bugün milletimiz tarafından seçilen belediye başkanlarını ve tüm adayları kutluyorum. Kardeşlerim sandıklar kapanmış milletimiz kararını vermiştir. Millet iradesi tecelli etmiştir. Bizde bu seçimin neticelerini değerlendirip özeleştirimizi yapacağız. Bu seçim bize bazı yerlerdeki iktidarı kaybettiğimizi gösteriyor. Sebeplerini elbette ki konuşacağız. Unutmayın ki kaderin üstünde bir kader vardır. Her zaman daha fazla çalışacağız. Ama milletimizin kararına hürmetsizlik etmeyeceğiz. Bugüne kadar olduğu... Milletin sandıkta verdiği mesajı en objektif şekilde tartıp adımlarımızı atacağız.Tüm yerel yöneticileri, şehirlerinin hayrına yapacakları işlerde destekleyeceğiz"

ERKEN SEÇİME KAPIYI KAPATTI

Burada bir gerçeği ifade etmem gerekiyor. Seçim maratonu bugün tamamlandı. Bugüne kadar bizi yoran seçim defterinin kapanması bizim için bir kazançtır. Önümüzdeki dört yıl boyunca daha önemli gündemlere kafamızı yoracağız. Mesuliyetlerimizin farkındayız, yanlışlarımızı düzeltip doğrularımızı artıracağız.

"SADECE 1 TELEFON İŞTE SİZLERİ BURAYA TOPLADIM"

Biz de son 2 aylık dönemde şahsım, 52 farklı şehrimizi ziyaret ettim. Oralarda mitingler yaptım. Halkımla bütünleştim. Kucaklaştım. Netice böyle oldu. Her olanda bir hayır vardır. Öyle diyor büyüklerimiz." Sadece 1 telefon. İşte sizleri buraya topladım. "