Sinan Oğan'dan çarpıcı iddia, Adalet eski Bakanı'ndan yanıt!

Sinan Oğan, Adalet eski Bakanı Kenan İpek'in Adalet Bakanı müsteşarlığı yaptığı dönemde MHP kurultayı esnasında ilgili hâkimi arayarak baskı yaptığını ileri sürdü. Bu iddialara karşın İpek yargı yoluna gittiğini duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi eski Milletvekili Sinan Oğan, Habertürk’te katıldığı bir canlı yayında Adalet eski Bakanı ve dönemin Adalet Bakanı müsteşarı Kenan İpek’le ilgili ciddi iddialarda bulundu. Oğan, MHP kurultayı esnasında İpek’in ilgili hakimi arayarak kararını değiştirmesi için baskı yaptığını ileri sürdü.

Kenan İpek, Oğan’ın bu iddiasını tekrarlaması üzerine açıklama yaptı. Sosyal medyadan Oğan’a yanıt veren İpek, “24. Dönem milletvekilinin iftira suçu ile ilgili olarak iddialarını Türk Yargısına iletmekte olduğumu kamuoyunun bilgisine sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İpek’in yanıtı şöyle:

Bir TV kanalında canlı yayında bizzat ismimi kullanarak, Müsteşarlık makamında iken görülmekte olan bir dava ile ilgili olarak Gemerek hakimini karar öncesi bizzat aradığımı ve ne karar vermesi gerektiğini söyleyerek tehdit ettiğimi iddia eden bir 24. Dönem milletvekilinin iftira suçu ile ilgili olarak iddialarını Türk Yargısına iletmekte olduğumu kamuoyunun bilgisine sunuyorum. Hiç kimse büyük özveri ile çalışan yargı çalışanlarını bu şekilde zan altına bırakamaz.